Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Камини, Печки цена

Дали барате производител на камин за изградба на камин или плочка? Имаме 21.786 камини во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чинат камини и печки? За камини и печки често ги обезбедуваме следните услуги: таргетирање, производство, монтажа и монтажа на камини и печки. Цените на каминските печки се околу 560-680 евра по парче. Најскапиот предмет во камини и шпорети е обично производството на нетипични камини и печки. Останатите трошоци може да вклучуваат: постгарантен сервис, транспортни трошоци, кои чинат во просек 15-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.786. Веќе не мора да барате: камини, шпорети цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Камини, ПечкиПросечни цени

Ниска цена2 464,66 ден/парче
Просечна цена2 713 876,00 ден/парче
Висока цена2 899,60 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторКамини и печки

За да ја научите точната цена на камини и опашки Испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на камини, печки.

Камин Внесете6116.0ден / парче
Камин вметнете со 14 kW. 350 m3 грејна моќ. Ориентативна дрвена потрошувачка 4.2 kg / h.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Камин собрание со право застаклување7876.0ден / парче
Собранието на каминот е зграда на камин и камин. Моќ на камин Вметнете: 8 kW. Греење капацитет: 80 - 200 м3.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Камин печки 7 kW1760.0ден / парче
Камин плочки Имам пространа дрвен оддел и практичен греење простор. 7 kW грејна моќ. Со два лизгачки контролори, може да се постави основното и секундарното снабдување со воздух.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Електрични LED камин 900 W / 1 800 W1100.0ден / парче
Електрични LED камин, контрола на осветленоста функција за да се постигне ефект на пламен, моќ: 900/1 800 W, пред безбедносно стакло, вклучувајќи далечински управувач.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Реновирање и РеконструкцијаКолку чини реконструкцијата и реновирањето? За време на реконструкциите и реновирањето, често...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?