Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Каменорезери
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.566 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини каменорезец? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за каменоделците: дизајн и производство на надгробни споменици, подови, кујни и камини. Цените на специјализираните камени производи се околу 330-530 евра по парче. Најскапиот предмет во услугите на каменорезецот е обично изработка на надгробна плоча за двоен гроб. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: консултации и поправки, кои чинат во просек од 20-150 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.280. Веќе не треба да барате: каменорезец цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на Kamenarah Услуги

За да ја научите точната цена на агузитивната служба, испратете го барањето на нашите заверени експерти, така што ќе добиете повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на Kamenár.

Камени површини за обработка од вештачки камен1 052,75ден / м2
Камени обработка на површини од вештачки камен (обичен или пред-бетон) со развојот на ленти на површините.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Камен што го прави Рим1 798,45ден / м2
Камени обработка на површини од вештачки камен (обичен или пред-бетон) со развојот на ленти со тоа што го следат Рим.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Kamenárská обработка железница2 149,37ден / м2
Камени површини за обработка од вештачки камен (обичен или пред-бетон) со изготвување ленти со железница со оградата.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Камена обработка со пескање на полицата1 381,74ден / м2
Камени површини за обработка од вештачки камен (обичен или пред-бетон) со лента со мелење на полицата.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Други Производи и УслугиКолку чинат другите производи и услуги? За други производи и услуги, ние...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Цена од камен и надгробен споменик Гробни камења Гробовите за починати главно се состојат од основен споменик, надгробен споменик, камен кој го наведува гробот и можеби од додатоци кои се состојат од камени вазни на цвеќиња или свеќи. Камен тип може да биде одбран од широк спектар на достапни материјали. Цената на надгробниот споменик зависи од големината, типот, евентуалните додатоци и последно, но не и најмалку важно од бојата и видот на фонтови. Испораката во голема мера може да потрае еден месец. Камења материјали. Просечната цена на базниот камен е 375 евра по тон. Основниот камен во голема мера е во опсег од 200 до 550 евра по тон. Трошоците главно се од типот, при што главниот камен започнува по цена од 200 евра по тон, но Кременец е поскап и стои околу 400 и повеќе евра по тон. За материјали, ќе платите 2 до 6 по квадратен метар и за работа од 13 до 16 евра по м2. Камен тротоарот нуди природна убавина во повеќе природни бои. Тоа е издржлив материјал кој добро одговара на патеките, тротоарите и терасите. Цената на вашиот проект се состои од камен материјал има голем број на фактори, вклучувајќи тип, форма, начин на обработка на камен, вкупниот потребен волумен и начин на транспорт. При изборот на надгробен споменик и камен производ, треба да обрнете внимание на просечната цена на една камена плочка, големина и количина на камен што ви треба, просечната цена на видот на камен по тон и цената на инсталирањето на материјалот. Сепак, цената сигурно ќе влијае на тоа дали каменот се користи на тротоарот, изградба на базен, плочки, патеката, оградата или како надгробен споменик. Цена на квадратен тротоарен камен Постојат просечни трошоци за камена плочка од 15 до 22 на метар во нашите екстремитети. Оваа цена вклучува основен материјал, малтер и работа. Просечната цена на самата камења е околу 2 до 6 евра по м2. Цена на камерата по тон Тон плочка може да покрие 70 до 140 м2 на површината според видот на камен. Поевтината верзија на плочката чини околу 200 евра по тон, материјалните трошоци од средната класа од 350 до 500 евра по тон. Најголем избор се наоѓа во овој опсег на цени. Камени плочки палети. Трошоците се движат од 600 до 2 евра или 0,20 до 0,55 евра на половина квадратче. Палетите тежат околу три до четири тони. Една палета покрива 210 до 560 квадратни метри, во зависност од димензиите на каменот. Природни камења Цените на природните камења се во опсег од 200 до 550 евра по тон. Во зависност од добавувачот, можете да добиете стотици различни бои и варијации. Камените плочки чинат повеќе од бетонски плочки, но тоа може да биде подобра инвестиција. Ако го одберете вистинскиот тип, ќе имате помали проблеми со ладно или влажно оштетување и последно, но не и најмалку важно со одржување. Камен Skala. Камената рок цена чини 400 до 500 евра по тон или 0,80 до 1,00 евра за см. Иако најмногу се испорачува во лист со дебелина од два до четири см, често ќе најдете поголеми димензии. Камениот тротоар е одличен избор за скали на градина и поддршка на ѕидовите. Можете да најдете до 48 x 72 сантиметри, до неколку дебели од сантиметри. Камен пат. Цената на камен материјал е 1 900 до 5 500 евра за 125 до 250 м2. Ако одлучите за камени плочки поврзани со смачкан камен или чакал, можете да платите помалку за подготовка и инсталација. На асфалтираното патување додава природен изглед без материјал оштетен со притисок и тежина. Методот на дизајнирање може да обезбеди модерен изглед. Камен тротоар околу базенот Трошоците за базени со плочки се движат од 9 000 до 19.800 евра, под услов базенот да има околу 180 до 270 м. Ако имате базен со солена вода или вир, подгответе се дека трошоците ќе бидат повисоки. Камен тротоарот е одличен избор за градење на базени. Некои видови се природно термички отпорни или анти-лизгање, што ја зголемува безбедноста. Цена на патеката за коцки Cobblock Цената на патеката од коцки за поплочување е 4 500 до 13,0 евра до 180 м2. Отстранување на постоечката површина на површината за околу 300 до 1.200 евра. Повеќето весели комуникации се направени за мерење. Тие бараат подебела сече и нивната инсталација е тешка за работа и подготовка. Многу сопственици на куќи ви даваат произведуваат и инсталирате дополнителни камени елементи како рабници, помали камени ѕидови или други, што може да се зголеми за 1.000 до 3 000. Трошоците за инсталација на камен тераса се од 750 до 8 400 евра во големина од 15 до 120 м2. Терасите со камени камења се популарни и дури можат да направат одреден степен за да ги намалат енергетските сметки. Некои видови на камен апсорбираат топлина, не го одразуваат топлото сонце назад во куќата, со што се намалува потребата за ладење. Најчесто поставувани прашања Што е тротоарот? Камен-темелник е еден вид на природна карпа која е лесно дезинтегрирана на остава дебели околу два до осум сантиметри. Густата површина лесно се сече и е добро применлива за тротоари, тераси и патеки. Каде е најдобро да се купат плочки од камен? Најдоброто место за купување плочки е локален снабдувач, особено ако се обидувате да заштедите пари за транспорт. Пронајдете регионален веледрогерија ако сакате најголем избор. Како треба да ги исчистите плочките на плочки? За чистење на терасата плочка не треба да ги заборавите овие чекори: - редовно поставувајте го отворот - Рипер Бурнин. - Користете средство за апсорпција на нафта за мрсна загадување - материјал со мат површина на секои три до четири години специјално третирани Е плочки камен драг? Камен-темелни трошоци 2 до 6 евра по квадратен метар, кој е сличен на асфалтот и малку поскапо од бетон. Внесете го побарувачката преку Wilio денес и нуди од давателите на услуги што ги добивате за неколку минути.
Ажурирано на: Nov 15, 2023