Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Изолација, Термоизолација цена

Дали барате изолатор за изолација? Имаме 24.489 изолатори во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини изолацијата? Во изолацијата често ги обезбедуваме следните услуги: поставување изолација, лепење изолациони плочи и полнење на спојници, брусење изолациски плочи, нанесување мистрија, пенетрациона облога и фасаден малтер. Цените на изолациониот материјал се околу 30-40 евра за м2. Најскапите артикли во областа на изолацијата, изолацијата се најчесто изолационите плочи и полнењето на зглобовите. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: изнајмување скеле или платформа за висок лифт, заштитна опрема и алат, кои чинат во просек од 30-300 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.489. Повеќе не мора да барате: изолација, цена на изолација, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Изолација, ТермоизолацијаПросечни цени

Ниска цена148,28 ден/м2
Просечна цена165 308,00 ден/м2
Висока цена188,32 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на изолација и изолација

За да ја научите точната цена на изолација и изолација, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категорија изолација, изолација.

Инсталација на топлинска изолација на ѕидови45,76ден / м2
Инсталирање на топлинска изолација на ѕидовите изложени на дебелина на целулоза до 16 см.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Целулозни влакна.3,08ден / кг
Целулозни влакна - разнесена топлинска изолација од 50 kg / m2 хартија.
Заедно
кг
Внесете побарувачка
Инсталација на топлинска изолација на рамни покриви34,54ден / м2
Инсталирање на топлинска изолација на рамни покриви разнесени целулоза дебелина до 16 см.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Инсталација на топлинска изолација на конвенционалните градежни објекти12,32ден / м2
Инсталација на топлинска изолација на конвенционалните градежни структури со минерална волна со жица и материјални костери со материјал.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Фасади, Изолација на КуќиКолку чини фасадата на куќата и изолацијата на куќата? Често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?