Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Изолација на Покрив цена

Дали барате кровник за изолација на покривот? Имаме 24.355 покриви во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.782 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини изолацијата на покривот? При изолација на покривот, често ги обезбедуваме следните услуги: усогласување на просторот, поставување изолација, фиксирање со фолија отпорна на пареа и запечатување на врската со фолија. Цените за изолација на покривот се околу 17-40 евра за м2. Најскапиот предмет во изолацијата на покривот е обично повеќеслојна фолија. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: метар, кит и нож за сечење, кои чинат во просек од 2-8 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.355. Повеќе не мора да барате: цена за изолација на покривот, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.782 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Изолација на ПокривПросечни цени

Ниска цена74,36 ден/м2
Просечна цена121 792,00 ден/м2
Висока цена186,56 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторКровен изолација Цена листа

За да ја научите точната цена изолација на покривот, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ги цените за секоја услуга во категорија на изолација на покривот.

Инсталација на топлинска изолација на рамни покривни структури до 10 °29,04ден / м2
Инсталација со стискање на топлинска изолација на конвенционалните градежни структури на рамни покриви до 10 ° со еднослоен минерален бран.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Инсталација на топлинска изолација на конвенционалните градежни структури на тавани16,28ден / м2
Инсталација на топлинска изолација на конвенционалните градежни структури на правилни тавани со минерален бран; Дното уредување со обврзувачка жица.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Минерална волна плоча 60 мм дебелина55,00ден / м2
Минерална волна плоча 60 мм дебела, изолација за рамна покривна изолација.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Консултација440,00ден / сите
Консултации на местото на објектот со потребата за изолација на покривот.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Мајстор за ПокривиКолку чини водоводџија? За време на работата на водоинсталатерот често ги извршуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?