Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Изградба на Тераса цена

Барате градител за изградба на тераса? Имаме 24.436 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.303 регистрирани професионалци
90.010 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини да се изгради тераса? При изградба на тераса често ги обезбедуваме следните услуги: подготовка на подлога за тераса и бетонска плоча, монтажа и фиксирање на конструкцијата, поставување на под, сидра и монтажа на столбови, поставување на покрив. Цените за изработка на трем кај куќата се околу 80-130 евра за м2. Најскапиот предмет во изградбата на тераса е обично подготовката на основата за подот. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: четки, бои и лакови или алати, кои чинат во просек од 10-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.436. Не барајте повеќе: изградба на тераса, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.303 регистрирани професионалци
90.010 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Изградба на ТерасаПросечни цени

Ниска цена352,00 ден/м2
Просечна цена497,20 ден/м2
Висока цена572,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на тераса изградба

За да ги научат точната цена на зградата на терасата, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, така што добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во изградба на те тераса.

Европски дрвен - сибирски смрека14 080,00ден / сите
Трошоци за целосна имплементација на тераси, вклучувајќи го и Сибирскиот смртоносен избор, работа и транспорт на имплементација. Без трошоци за подготовка на подлогата.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Егзотика - Гарапа.22 880,00ден / сите
Трошоци за целосна имплементација на тераси, вклучувајќи материјал - Garapa дрво природно отпорни на гнили, додатоци, имплементација работа и транспорт. Без трошоци за подготовка на подлогата.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Termodrevo - Ash.22 000,00ден / сите
Трошоци за целосна имплементација на тераси, вклучувајќи материјал - цврста и цврста граѓа на пепел, додатоци, имплементација работа и транспорт. Без трошоци за подготовка на подлогата.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Devoplast Premium22 880,00ден / сите
Трошоци за целосна имплементација на тераси, вклучувајќи материјал - дрвени одржување бесплатни WPC плочи, додатоци, имплементација работа и транспорт. Без трошоци за подготовка на подлогата.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Хидроизолација на Тераса Колку чини хидроизолацијата на терасата? При хидроизолација на тераса често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023