Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Изградба на Ограда цена

Барате градител да изгради ограда? Имаме 16.514 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини да се изгради ограда? При изградба на ограда често ги обезбедуваме следните услуги: премер на просторот, копање дупки за столбови, ботонирање, спојување на делови од оградата. Цените за поставување ограда се околу 10-25 евра за метар. Најскапиот предмет во изградбата на оградата е обично поставување на табли од подземјето. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: бетон, мрежа и алати, кои чинат во просек од 10-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 16.514. Веќе не треба да барате: изградбата на оградата цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Изградба на ОградаПросечни цени

Ниска цена44,00 ден/М.
Просечна цена70,40 ден/М.
Висока цена110,00 ден/М.
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на оградата

За да ја научите точната цена на структурата на оградата, испратете го барањето на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во зградата на Fedot.

Отстранување на префабрикувани огради21,12ден / парче
Отстранување на бетонски одбори за префабрикувана ограда. Без обезбедување на отпад.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Габион оградата од жица кошници990,00ден / м3
Габион оградата од жици кошеви исполнет со агрегатна ограда ширина до 0,5 m висина до 1 m.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Опрема за колони и оградата армирано бетонски лакови со заглавена земја48,62ден / парче
Прилагодување на колоните и поплавите на оградата армирано-бетонски префабрикуван полн или со жлебови за пополнување плочи, (без добронаминки), со сатурација со почва и набивање.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Опрема на мислења и огради со снегулки со конкреција на бетонски нозе83,16ден / парче
Прилагодување на колони и поплавени армирано-бетонски префабрикувани полни или со жлебови за плочи за полнење, (без добронамерни), со конкреција на одделение C 20/25 со волумен до 0,15 m 3.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Огради и ПортиКолку чинат оградите и портите? Често ги обезбедуваме следните услуги за огради...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?