Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Изградба на Оџаци цена

Дали барате оџачар за да изградите оџак? Имаме 24.158 камини во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини да се изгради оџак? За време на изградбата на оџакот, ние често ги обезбедуваме следните услуги: вградување на основата на оџакот во слојот од малтер, спојување на профилните цевки, центрирање на влошката, монтирање на обвивката на оџакот. Цените за изградба на оџаци се околу 50-180 евра по единица. Најскапиот предмет во изградбата на оџак е обично производството на бетонски блокови. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: дрвени призми, покриви, огради, што во просек чини 80-100 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.158. Не барајте повеќе за вашата конструкција: цена за изградба на оџак, ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа со нас.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Изградба на ОџациПросечни цени

Ниска цена220,00 ден/метар
Просечна цена528,00 ден/метар
Висока цена792,00 ден/метар
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник Оџак

За да ја научите точната цена на зградата на оџакот, испратете го барањето на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за изградба на синџири.

Оџак и вентилација покриваат плочи102,52ден / м2
C 16/20 оџак и вентилациски плочи со потенцијално конструктивно засилување, вклучувајќи скенирање со или површината измазнета до работ на дебелината без над 50 до 80 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Мрмори лабаво стои оџаци и вентилација од изгорени целосни тули1 306,80ден / м3
Ѕидарски лабаво стои на оџаци и вентилација на изгорени целосни тули на вар-цементен малтер, димензии од тули 290x140x65 mm.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Мрмори лабаво стоејќи оџаци и вентилација од изгорени целосни тули до цементен малтер1 342,00ден / м3
Murvoar лабаво стоејќи оџаци и вентилација од изгорени целосни тули на цементен малтер, тула димензии 290x140x65 mm.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Оџак гради од Самут тули2 934,80ден / м3
Случај на оџакот Врвот, вклучувајќи Sopay со јаз во околината од околната ѕидарија на школка во оџакот, направен истовремено за ѕидарски, од должина од 300 мм со III до MLTU MVC-2.5.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Мајстор за ПокривиКолку чини водоводџија? За време на работата на водоинсталатерот често ги извршуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?