Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Изградба на Куќи цена

Барате градител за груба градба? Имаме 24.878 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини груба градба? За груба градба, често ги обезбедуваме следните услуги: ископ на темели, изградба на темели, периметарски ѕидови и покриви. Холодом цените се околу 240-420 евра за м2. Најскапите предмети во грубата конструкција обично се приклучоците на инженерските мрежи и дистрибуцијата на вода во каналите. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: мешалка за бетон, табли за ролетни, алат за ископ, кои чинат во просек од 20-120 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.878. Повеќе не мора да барате: груба цена на градбата, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Изградба на КуќиПросечни цени

Ниска цена1 054,24 ден/м2
Просечна цена1 247 048,00 ден/м2
Висока цена1 848,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторБруто структура Ценовник

За да ја научат точната цена на бруто структурата, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Бруто.

Ѕидарски ѕидови на превозникот во малтер868,56ден / м3
Морањето на ѕидовите на превозникот на изгорени и мелење пенкало и жлебот во контакт со Малта 380x250x249 P 10.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Изработка на ѕидови на превозникот на Пур пена809,60ден / м3
Морањето на ѕидовите на превозникот на изгорени и мелење пенкало и жлебот на пурната пена dryfix екстра 380x250x249 p 10.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Варијација на ѕидовите на превозникот изработени од изгорени целосни тули на малтер со вар488,40ден / м3
Изработка на ѕидови на превозникот на изгорени и целосни тули на малтерот на Lipno со димензии на 290x140x65 мм тула.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Изработка на превозникот ѕидови на изгорени целосни тули на цемент малтер580,80ден / м3
Изработка на превозникот ѕидови на изгорени и целосни тули на малтер цемент со цигла димензии 250x120x65 mm.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градежни РаботиКолку чинат градежните работи? За време на градежните работи често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?