Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Изградба на Куќа со Клуч на Рака
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници

Колку чини куќа со клуч на рака? За куќите клуч на рака, често ги обезбедуваме следните услуги: избор на земјиште, дизајн на соодветно решение, понуди на цени, финансирање на проекти, барање за градежна дозвола, производство на куќи и реализација на проект. Цените на монтажна куќа се околу 72 илјади. - 108 THS. евра по куќа. Најскапиот предмет во домот со клуч на рака е обично производството на куќата, изградбата на темелите и последователното склопување на куќата. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: дополнителни консултации, вградување на коментари во предлогот, употреба на премиум елементи и материјали, кои чинат во просек од 200-5000 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.213. Не барајте понатаму: цени на куќите клуч на рака, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник до клуч

За да ја научите точната цена дома за да испратите побарувачка на нашите заверени експерти, ќе добиете повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категорија куќа на клучот.

4-соба семејство куќа8 375 931,99ден / сите
4-соба семејство куќа со армирано-бетонски основи и 110 м2 вклучува теренот населба, комплетна зграда зграда, вклучувајќи вода, отпад и одводнување, електрична енергија, климатизација, вклучувајќи подови, прозорци, врати и бања опрема во стандард. Исто така е вклучена во оградата на целиот заговор, молња и олуци.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
2-соба бунгалови без земја3 085 869,68ден / сите
2-соба бунгалови без заговор со армирано-бетонски основи, површина 76 м2. Цената вклучува усогласување на теренот, комплетна зграда, вклучувајќи вода, отпад и одводнување, електрична енергија, климатизација, вклучувајќи подови, прозорци, врати и опрема за бања во стандард. Исто така е вклучена во оградата на целиот заговор, молња и олуци.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Монтирана куќа без земја5 290 062,31ден / сите
Монтирана куќа без земјиште со корисна рамна 98 м2 - 5 соби. Цената вклучува усогласување на теренот, комплетна зграда, вклучувајќи вода, отпад и одводнување, електрична енергија, климатизација, вклучувајќи подови, прозорци, врати и опрема за бања во стандард. Исто така е вклучена во оградата на целиот заговор, молња и олуци.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Вудлово земјиште2 645 031,15ден / сите
Вудлен заговор со 92 м2. Се испорачува во стандардно водоснабдување, канализација, гасовод, жици, централно греење Класичен котел за кондензација, соларно греење, внатрешна врата со фитинзи и рамки за врата, гипсборн, според собна цел, бетонски беструк, плочки и поплочување само во социјални објекти , внатрешни слики на ѕидови и тавани - бела боја.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Нова ЗградаКолку чини нова зграда? За нови згради, ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Предности на градежната куќа на клуч Градење на нов дом може да биде предизвик. Треба да има на ум многу различни фактори. Особено, скриени финансиски трошоци поврзани со инвестиции во недвижнини кои често предизвикуваат најголеми проблеми за нови сопственици на куќи. Финансиските "изненадувања" може да вклучуваат нешто, од појавата на дополнителни инвестиции за различни достапни функции (на пример, интелигентно домаќинство) на зголемени трошоци за непредвидливи нарушувања. Меѓутоа, ако сакате да бидете подготвени, да дознаете сè однапред за да добиете непотребно големи инвестиции пропуштени и можете да се преселите во нова куќа. Зошто треба да ви дозволите да изградите нова куќа на клучот? Постојат многу причини зошто куќата е на клучен соодветен избор. Секој поединец ќе има свои барања при изградба на куќа, но разбирање на придобивките од изборот на клучот на клучот може да ви помогне да ја донесете вистинската одлука. Фиксна цена Буџетот за изградба на нова куќа може да биде различен. Различни градители имаат различни подмножества и трошоци во зависност од локацијата, вашиот буџет може да се движи до високо над вашите очекувања. Изборот на клучот за клучот може да го ослободи стресот од непознатото, и да доживее во живот собата што не би сигурно си на вашата тупаница. Цената за клучот за клучот е јасна од почетокот и сите потребни документи и дозволи ќе обезбедат градежна компанија. Сите вклучувајќи прилагодувања на полето, мечување и монтажа на прозорци и многу повеќе е вклучено во цената, а веќе знаете колку за целата куќа ќе платите. Прекувремена дизајн Секој знае дека внатрешните стилови постојано се менуваат и што е трендовски една година, тоа не е нужно да биде следниот. Кога инвестира во недвижен имот може да биде тешко да останете на сликата кога стилот постојано се менува. Клучните куќи предлагаат професионални дизајнери на ентериер во неутрални бои кои никогаш нема да бидат нестрпливи. Едноставен стил Изразувајте ја вашата личност преку стилот на вашиот дом. Лесно е да го рефлектирате вашиот стил на неутралната позадина на вашиот нов комплетен клуч за куќа. Без разлика дали ви се допаѓа естетски, живописни бои или индустриски изглед, сè е можно. Едноставно рече дека текстилното слоеви е клучот за создавање на топол, добро дизајниран простор и неутрални бои ви дозволуваат лесно да растат до совршенство. Штедење на време Набавката на клучот на клучот всушност може да биде поволно ако се преселите во нов град или село и со нетрпение очекувате да се населат што е можно поскоро. Преземањето на завршената и новата куќа е без проблеми, рентабилно и многу помалку стресни како да сте привремено да го преместите вашето семејство во хотелот или да ви дадете додека не почекате за реновирање на вашата стара куќа или да го добиете тоа ново. Преземањето на нов дом е огромно животно искуство. Од оригиналниот сон на вашиот сосема нов дом по комплетен производ тоа е искуство и сигурно ќе го паметите засекогаш. Ќе бидете горди и ентузијазам што може да се пофалите со вашето ново семејство семејство и пријатели. По повлекувањето можете да започнете со внатрешни аранжмани за да бидете токму според вашиот вкус. Сепак, симнувањето во нов дом може да значи дека сè уште постои многу работа - прилагодувања на теренот, осветлување, патеката и ролетни. Кога ќе ја купите завршената куќа, само свртете го клучот и се движите. Брз, лесен и безгрижен! Градежни инспекции Процесот на контрола на квалитетот на клучните недвижности гарантира дека клиентите ќе можат безгрижно кога инвестираат во недвижен имот без разни непријатни изненадувања. Ако одлучите да изградите или да купите сосема нова куќа, веројатно е дека градежната компанија по ваш избор ќе ги организира и комплетира сите потребни прилагодувања. Ако одлучите да ја реконструирате вашата куќа, прво ќе треба да ги проверите и опремите сите потребни дозволи. Клучот за клучот ви овозможува да ги прескокнете овие формалности и благодарение што можете да го преземете многу порано.
Ажурирано на: Nov 15, 2023