Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Изградба на Базен цена

Барате градител за изградба на базен? Имаме 27.218 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.308 регистрирани професионалци
90.069 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини изградбата на базен? При изградба на базен често ги обезбедуваме следните услуги: подготовка и откопување на почвата, изградба на темелна плоча, поставување на монтажниот базен или изградба на ѕидовите на базенот, монтажа и насипување на почвата. Цените за изградба и изградба на базенот се околу 500-2300 евра по базен. Најскапиот предмет во изградбата на базен е обично производство на потонат базен. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: бетон, блокови, фолија, кои чинат во просек од 30-300 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 27.218. Не барајте повеќе: изградбата на базенот цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.308 регистрирани професионалци
90.069 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Изградба на БазенПросечни цени

Ниска цена2 200,00 ден/парче
Просечна цена6 380,00 ден/парче
Висока цена10 120,00 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на базен

За да ја научите точната цена на базенот, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата базен.

Ископување154,00ден / год
Ископување со тешка технологија. Побрзајте го вишокот Земја.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Позиција на базенот132,00ден / год
Подготовка и бетонска базна плоча. Вметнување на базен во претходно подготвен ровот користејќи тешки техники
Заедно
год
Внесете побарувачка
Бетон и полнење154,00ден / год
Бетонирање на ѕидовите на базенот изведен заедно со постепена капка вода во базенот. Процесот обично се изведува во три до четири фази (3-4 дена) за да даде доволно простор за поврзување на бетонот. Завршувањето во работата околу базенот (богатство плочки, тревник.)
Заедно
год
Внесете побарувачка
Филтрација за жици.154,00ден / год
Поврзување на сите потребни делови од филтрацијата (исто така, вклучете ја термичка пумпа или собрание против удар)
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Потоци и ЕзераКолку се езерцата? Често ги обезбедуваме следните услуги за езерца: дизајн и...
Одржување на БазенКолку чини одржувањето на базенот? При одржување на базенот често ги обезбедуваме...
Куќишта и Покривки за БазенКолку чини покривот на базенот? При покривање на базен често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023