Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Инженерски Работи цена

Дали барате дизајнер за дизајнерска работа? Имаме 21.783 дизајнери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.766 регистрирани професионалци
87.794 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини дизајнерската работа? Често ги обезбедуваме следните услуги за време на проектантските работи: проект за одлука за зонирање, проект за градежна дозвола и проект за вистинска градба. Цените на градежните и инженерските работи се околу 1.600-3.000 евра по проект. Најскапиот предмет во дизајнерската работа е обично проектот за изградба. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: консултации и инкорпорирање на барања, кои чинат во просек од 30-150 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.783. Веќе не мора да барате: цена за дизајн на работа, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.766 регистрирани професионалци
87.794 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Инженерски РаботиПросечни цени

Ниска цена7 260,00 ден/парче
Просечна цена11 000,00 ден/парче
Висока цена13 200,00 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за проекции

За да ја научите точната цена на проекционите работи, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за дизајн на работа.

Проект за дозвола за градење105,60ден / м2
Развивање на проект за објект за градежни дозволи.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Архитектонски студија30,80ден / м2
Изработка на архитектонска студија за проектот.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Проект за спроведување на изградба158,40ден / м2
Развивање на проект за спроведување на изградбата.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Консултација132,00ден / год
Консултации за дизајнирана проекција работа.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инженери, Инженерски ДизајнКолку чинат дизајнерите и дизајнот на зградите? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?