Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Инженеринг цена

Дали барате инженерски инженер? Имаме 21.469 инженери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини инженерството? Во областа на инженерството, ние често ги обезбедуваме следните услуги: одлуки за зонирање, одлуки за одобрување, надзор на градба, дозволи потребни за изведување на изградбата, дозволи за отстранување на градбата. Цените на административно инженерско работење се околу 145-450 евра по проект. Најскапиот предмет во инженерството обично е градежна дозвола. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: консултации и транспортни трошоци, кои чинат во просек од 20-30 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.469. Повеќе не мора да барате: инженерска цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: ИнженерингПросечни цени

Ниска цена628,32 ден/проект
Просечна цена1 113 728,00 ден/проект
Висока цена1 980,00 ден/проект
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на инженеринг

За да дознаете точна инженерска цена, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во инженерството во категоријата.

Дозвола за опрема132,00ден / год
Обезбедување на градежна дозвола.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Експертско мислење за куќата1 100,00ден / сите
Експертско мислење за семејна куќа подготвена од регистриран експерт.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Експерт пресуда од станот.660,00ден / сите
Експертска пресуда за станот развиен од регистриран експерт.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Опрема на документи, управување со недвижности154,00ден / год
Управување со недвижности и документи за територијални одлуки, одлуки за корекција, градежен надзор.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инженери, Инженерски ДизајнКолку чинат дизајнерите и дизајнот на зградите? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?