Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Инсталација / Замена на Термостат цена

Барате електричар за поврзување, замена на термостатот? Имаме 16.767 електричари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.293 регистрирани професионалци
89.926 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини поврзување и замена на термостат? При поврзување и замена на термостатот често ги обезбедуваме следните услуги: инсталација на термостатот на место со природен проток на воздух, поврзување на надворешен сензор за температура за подно греење, поврзување на терминали за контрола на грејниот кабел со контактите на серпентина на надворешен контактор. Цените за монтажа и замена на опрема за контрола на котелот се околу 20-60 евра по приклучок. Најскапата ставка во поврзувањето и замената на термостатот е обично поставување на термостат за контрола на котелот, електрично подно греење, топлинска пумпа или друг извор на топлина. Други трошоци може да вклучуваат: сервис, одржување, нон-стоп линија, резервни делови, кои чинат во просек од 10-30 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 16.767. Не барајте повеќе: жици, цена за замена на термостатот, со нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.293 регистрирани професионалци
89.926 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Инсталација / Замена на ТермостатПросечни цени

Ниска цена59,40 ден/Операција
Просечна цена68 332,00 ден/Операција
Висока цена88,00 ден/Операција
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник и замена на термостат

За да ја научите точната цена на жици и замена на термостатот, испратете го побарувачката на нашите докажани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категорија врска, замена на термостат.

Биметални термостати149,60ден / парче
Биметални термостати (експанзија / прекинувач) рачка со 160, 20-80 ° C.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поправка на арматура101,20ден / парче
Поправка на навојна арматура; Термостатски ТР 11.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Отстранување на термостатот7,92ден / парче
Расклопување на капиларните термостати 0.00191 t.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Инсталација132,00ден / год
Часовна стапка при приклучување или заменување на термостатот.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Греење, Инженер за Греење Колку чинат парното и куририте? Често ги обезбедуваме следните услуги за греење...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023