Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Инсталација на Прозорци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.051 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини монтажата на прозорците? При инсталирање на прозорци често ги обезбедуваме следните услуги: ориентација, транспорт, монтажа и монтажа на прозорци. Цените за инсталација на Windows се околу 65-100 евра по парче. Најскапата ставка во монтажата на прозорците е обично поставување на заштитни прозорци со повеќекоморно стакло. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: транспортни трошоци, пост-гарантен сервис и помали поправки, кои чинат во просек од 15-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 27.234. Веќе не мора да барате: цена на склопување на прозори, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на Windows

За да ја научите точната цена на инсталацијата на Windows, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, така што добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Монтирање на прозорците.

Пластични прозорци558,42ден / метар
Инсталација на пластични прозорци во нова зграда
Заедно
метар
Внесете побарувачка
Лизгачка врата1 073,89ден / метар
Инсталација на пластична врата HST, PSK и елементи над 4 м2
Заедно
метар
Внесете побарувачка
Расклопување, монтажа, ѕидарска работа859,11ден / метар
Демонтирање на стариот прозорец, собранието на нов пластичен прозорец, потребната ѕидарска работа.
Заедно
метар
Внесете побарувачка
Третман на поврзување на резервни делови300,69ден / метар
Паротар и паропропустливи ленти
Заедно
метар
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Дрвени ПрозорциКолку чинат дрвените прозорци? За дрвени прозорци често ги обезбедуваме следните услуги:...
Алуминиумски ПрозорциКолку чинат алуминиумските прозорци? За алуминиумски прозорци често ги обезбедуваме следните услуги:...
Поправка на РолетниКолку чини поправка на ролетни и ролетни? При поправка на ролетни и...
Пластични ПрозорциКолку чинат пластичните прозорци? За пластични прозорци често ги обезбедуваме следните услуги:...
Лизгачки ПрозорциКолку чинат лизгачките прозорци? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за лизгачки...
Прозорски праговиКолку чинат прозорските прагови? При поставување на прозорски прагови често ги обезбедуваме...
Реновирање на ПрозорциКолку чини реновирањето на прозорците? При реновирање на прозорци, често ги обезбедуваме...
Сервис и Поправка на ПрозорциКолку чини сервисот и поправката на прозорците? При сервисирање на прозорци и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку чини прозорецот за размена? Цената на размената на прозорци, вклучувајќи ги и поврзаните дела и соодветниот материјал, може да се движат од 200 до 600 евра, во зависност од големината на прозорецот. Трошоците за размена на прозорци влијаат на различни фактори, како што е бројот на прозорци, стил на прозорец и работа. Што треба да се земе предвид при планирањето на прозорецот: Трошоци за замена на стакло дали ќе има прозорец со едно или двојно стакло, Тип на прозорец: лизгачки прозорец, прозорец за превртување ... Како и со секое реновирање на домаќинствата, прозорците зависат од две основни предмети: Материјална цена и цените на работата. Некои добавувачи ја наплаќаат цената на работата во еден час, други зад прозорецот. Кога станува збор за материјалот, колку повеќе прозорци ќе ги промените, толку е поголема трошоците. Некои одлучуваат да не ги менуваат сите прозорци одеднаш, но континуирано. Ако сте загрижени за трошоците, можете да го информирате добавувачот на прозорецот ако нуди попуст кога ќе ги замените сите прозорци одеднаш. Давателот за кого избирате да извршите мерења пред инсталацијата, така што испорачаните прозорци седеа токму на милиметар. Во прилог на индивидуалниот мир, цените на прозорецот, исто така, влијаат на три фактори: Прозорец стакло, Прозорец дупка и прозорски рамки. Трошоци за замена на прозорци-стакло Постојат два главни типа на стакло: растоварање и двојно тубуларно стакло (исто така наречени единечни и двојни S). Исто така постои и троен што се користи, а во многу ладна клима. Алатки и други завршетоци може да ја зголеми енергетската ефикасност на вашиот прозорец - таквите додатоци, се разбира, ќе ве чини уште повеќе пари. Клучни концепти. Прозорецот Untabel. Како име, униформа (еден блендер) прозорец има само еден слој од стакло. Обезбедува малку или никаква изолација. Дво-чудесен прозорец Двојните стаклени прозорци имаат два слоја, што е воздушен простор кој служи како изолациона бариера. На површината на стаклото, т.н. стаклен слој што ги блокира топлинските и ултравиолетовите зраци од сонцето без блокирање на природната светлина. Гас гас Гасот на аргонот е погуст од воздухот и има пониска топлинска спроводливост. Ја подобрува моќта на прозорецот со двоен одбор. Цените на таквите изолациски очила се движат од 50 евра / м2 според видот на аргонот што се користи. Трошоците за замена на Wing Wing Размената на крилјата на прозорците се движи од 170 ЕУР во зависност од димензиите. Тие имаат странична шарка и се отвораат надвор од средината. Винг стилот овозможува подобар проток на воздух и помалку попречуваат во Outlook. Трошоци за замена на лизгачки прозорец Лизгачките прозорци се преместуваат хоризонтално по пистата. Просечните цени се движат од 200 евра погоре. Трошоци од типот Markizee Тие се поволни во дождовната клима и нивните цени се околу 220 евра. Се отвора одоздола. Тоа создава маркиз кој ви овозможува да го оставите отворен прозорец отворен за проток на воздух, дури и ако врне. Класичен (и скап) стил на прозорец, прозорецот на Arkier се протега нанадвор од структурата. Трошоците за замена на рамката на прозорецот Рамката што ја избирате е основа за нов прозорец. Кога размислувате за тоа што купувачите купуваат, прво мора да помислите на рамката, а потоа на стаклото. Заеднички материјали и нивните предности и недостатоци: Пластична рамка - не е толку отпорна или атрактивна од дрво или алуминиум, но пластичните прозорци се лесни за одржување се добро изолирани и прифатливи. Стаклени влакна рамка - голем изолатор; Стаклени влакна се силни и енергетски ефикасни. Изгледа слично на пластика, но е многу поскапо. Алуминиумска рамка - алуминиум е модерна и многу издржлива. Сепак, тоа води топлина, така што не е идеален избор за поладни клими. Композитната рамка - е направена од честички одбори и други материјали отпорни на дрво кои се водоотпорни, лесни за одржување и се еколошки. Дрвена рамка - е многу издржлив, енергетски ефикасен без драги. Дрвото бара редовно лакирање и одржување за одржување на нивната карактеристика и класичен изглед. Како можам да го најдам инсталерот на прозорецот? Повеќето од нас ги менуваат прозорците еднаш во животот. Значи, треба да изберете прозорец и искусен инсталесер за да обрнете доволно внимание. Затоа, затоа не треба да се базира само на цени, иако квалитетот на прозорците е многу важен. Поважно е да имате прозорци монтирани точни и професионално. Поевтиниот прозорец монтиран правилно може да биде многу поефикасен од неправилно монтираниот прозорец на повисока категорија. Еве доаѓа до голем број на професионалци за да се соберат прозорци со експертиза. Пред да изберете дека е добро да се договорите детали за вашата идеја. На пример, изгледот на прозорецот е највисок приоритет или претпочитаат функции? Откако ќе ги разјасните вашите идеи, професионалец може да препорача прозорец кој ќе одговара на вашите потреби, заедно со проценка на цените. Новите прозорци ги зачувуваат трошоците за енергија. Надградбата на прозорците со една табела до нови двојни прозорци ја зголемува енергетската ефикасност околу 10% и овие заштеди на енергија се зголемуваат со текот на времето. Вредноста на новите прозорци на следната продажба Практиката покажува дека сопствениците на куќи можат да добијат значителен процент на прозорци при продажба на нивната куќа. Мнозинството купувачи знаат за компликации и трошоци поврзани со размената на Windows. Вашиот брокер ќе може да укаже во понудената цена на нови прозорци од големиот плус. Тоа е дефинитивно проект што вреди да се разгледа и вреди да се инвестира. Просечната цена на заедничките прозорци на семејната куќа може да претставува од 1600 евра и погоре според бројот на прозорци за целата куќа. Ова обично вклучува работа, дозвола и испраќање и отстранување на сите постоечки прозорци. Прозорците можат да издржат од 20 до 30, во зависност од квалитетот. Многу Windows имаат гаранции кои можат да ги заштитат купувачите 20 или 30 години. Некои компании гарантираат заштита од стакло. Значи, во основа, ако прозорците се скршени поради некоја причина, тие ќе ги заменат. Ако веќе работите на размена на прозорци, обично се препорачува размена на прозорци на целата куќа. Во многу добавувачи е можно да се добие подобра цена. Покрај тоа, куќата ќе има подобра заштеда на енергија ако ги замените сите, а не само неколку. Размена на прозорци обично ги зачувуваат трошоците за греење и ладење. При купувањето на Windows, не мора да се фокусирате на врвот маркер, понекогаш им помагате на прегледите и да ги користите за да го пронајдете вистинскиот снабдувач кој ќе заштеди пари на производот. Внесете ја барањето денес и нуди од искусни провајдери што ги добивате за неколку минути.
Ажурирано на: Sep 14, 2023