Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Инсталација на Осветлување цена

Барате електричар за поставување светла? Имаме 26.355 електричари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.749 регистрирани професионалци
87.772 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини монтажата на светилки? При поставување на светилки често ги обезбедуваме следните услуги: ориентација, избор на соодветна светилка и негова инсталација. Цените за поставување на осветлување се околу 6-12 евра по парче. Најскапата ставка при вградување на светилки е обично подготовката за поставување на место осветлување. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: транспортни трошоци, прекинувачи и светилки, кои чинат во просек од 5-15 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 26.355. Веќе не треба да барате: цена за инсталација на осветлување, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.749 регистрирани професионалци
87.772 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Инсталација на ОсветлувањеПросечни цени

Ниска цена29 612,00 ден/парче
Просечна цена39 952,00 ден/парче
Висока цена52,80 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторСлободен ценовник

За да ја научите точната цена на монтажата на светилките, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категорија монтажни светилки.

Инсталација на префабрикувани производи од гипс картон14,96ден / парче
Инсталација на плафрансирани производи од гипс картон, затворање на Luminaire за 100x100x100 mm светилки.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Инсталација на внатрешно светло на ѕид 1,0 кг24,64ден / парче
Инсталација на внатрешно светло на ѕид 1,0 кг.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Инсталација на внатрешна светилка на таванот 2.0 кг34,76ден / парче
Инсталирање на внатрешната светилка на таванот од 2,0 кг.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Монтажа LED светилки46,20ден / парче
Инсталација на LED LED LUMINAIR 12 W-30 W - DIMMABLE.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
ЕлектричарКолку чини електричар? Често ги обезбедуваме следните услуги за електричари: електрично поврзување,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?