Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Инсталација на Бојлер цена

Дали барате водоводџија за поврзување на котелот? Имаме 22.362 водоводџии во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини вклучувањето на бојлер? При приклучување на котелот често ги обезбедуваме следните услуги: демонтирање на стариот котел, поставување на нов, проверка на сигурносниот вентил, поврзување на котелот со водоснабдување, поврзување на електричниот бојлер за складирање. Цените на поставување бојлер се околу 100-390 евра по приклучок. Најскапиот артикал во поврзувањето на бојлерот е обично самиот бојлер за складирање. Други трошоци може да вклучуваат: сервис, одржување, транспортни трошоци, резервни делови, кои чинат во просек од 20-100 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.362. Повеќе не мора да барате: цена за приклучок на котелот, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Инсталација на БојлерПросечни цени

Ниска цена440,00 ден/Операција
Просечна цена1 293,60 ден/Операција
Висока цена1 716,00 ден/Операција
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦилерска жица цена листа

За да ја научите точната цена на котелните жици, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ја секоја услуга во категорија за вклучување на котелот.

Инсталација на бојлер218,24ден / парче
Инсталирање на бојлерот за греење на вода за пиење во комбинација со котли, волумен до 150 л.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Монтирање на навојни арматури4,40ден / парче
Монтарна арматура со 1 тема g 3/4.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Консултација88,00ден / сите
Консултации во точката на котли за поврзување.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Инсталација132,00ден / год
Часовна стапка при поврзување на котелот.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Греење, Инженер за Греење Колку чинат парното и куририте? Често ги обезбедуваме следните услуги за греење...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?