Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Инсталација на Апарати цена

Барате мајстор за поврзување на апаратите? Имаме 23.687 сервисери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.302 регистрирани професионалци
89.979 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини поврзувањето на апаратите? При поврзување на апарати, често ги обезбедуваме следниве услуги: демонтирање стари апарати, лоцирање и поправање на нов апарат, поврзување на аспираторот на оџакот со постоечки дистрибутивен систем, проширување на дистрибутивната дупка, замена на славината за гас, функционален тест и обука за работа и одржување . Цените на монтажата на електричните апарати се околу 50-70 евра за приклучок на еден апарат. Најскапата ставка во приклучувањето на апаратите е обично поставување на нови апарати на готов гас и дистрибуција на електрична енергија. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: отстранување и еколошко отстранување на старите апарати, кои чинат во просек од 15-120 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.687. Веќе не мора да барате: приклучување на апарати цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.302 регистрирани професионалци
89.979 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Инсталација на АпаратиПросечни цени

Ниска цена55,88 ден/Операција
Просечна цена112 992,00 ден/Операција
Висока цена176,00 ден/Операција
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторПриклучок за приклучување на апаратот

За да научите точна вклученост на цените на апаратите, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за поврзување на апаратот.

Слободна машина за перење, машина за миење садови и нивните приливи, фен, фрижидер и телевизор87,12ден / парче
Испорака, проширување, локација, инсталација, отстранување на новиот материјал за пакување на апаратот. Без ликвидирање на стар апарат.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Вградени апарати219,12ден / парче
Испорака, распакување, локација, инсталација на вграден апарат, отстранување на новиот материјал за пакување на апаратот.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Гас и електрична шпорет284,68ден / парче
Сертифициран гас шпорет гас или електричар.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Дополнителни услуги110,00ден / парче
Промена на насоката на ротација на вратата на фрижидерот, инсталација на сет на машини за перење и сушари, ангажирање на американскиот фрижидер.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Поправка на ФрижидерКолку чини поправка на фрижидери? При поправка на фрижидери често ги обезбедуваме...
Поправка на Машина за ПерењеКолку чини поправка на машината за перење? При поправка на машини за...
Поправка на ФенКолку чини поправка на сушари? При поправка на сушари, ние често ги...
Поправка на Машина за Миење СадовиКолку чини поправка на машини за миење садови? При поправка на машини...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023