Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Инсталација и Поправка на Клима Уред цена

Дали барате технологија за инсталација/поправка на климатизација? Имаме 21.960 техничари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини инсталирање и поправка на клима уред? При инсталирање и поправка на климатизацијата често ги обезбедуваме следните услуги: климатизација на клима уред, поврзување на внатрешна и надворешна единица, чистење и замена на филтри. Цените за инсталација и поправка на ладење се околу 50-110 евра по услуга. Најскапата ставка во инсталацијата и поправката на климатизацијата е обично пуштањето во работа на единицата за климатизација. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: филтер, конзола, нон-стоп служба за итни случаи, дезинфекција, која чини во просек 15-80 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.960. Не барајте понатаму: цена за инсталација/поправка на клима, ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Инсталација и Поправка на Клима УредПросечни цени

Ниска цена215,60 ден/парче
Просечна цена313,28 ден/парче
Висока цена475,20 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторИнсталација на климатизација и поправка Ценовник

За да ја научите точната цена за инсталација и поправка на климатизацијата, испратете го барањето на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ја секоја услуга во категорија инсталација / поправка на климатизација.

Собрание за климатизација.2 200,00ден / парче
Инсталација на единица за климатизација и пуштање во работа.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Контрола на услуги.308,00ден / парче
Контрола на услуги и чистење на една единица за климатизација.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Пополнување на ладилното средство1 100,00ден / парче
Пополнување на ладилното средство, откривање и отстранување на истекување на ладилникот.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поправка на кондензат.440,00ден / парче
Ревизија на цената на кондензатот. Поправка и прочистување.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Климатизација Колку чини клима уредот? За клима уреди често ги правиме следните услуги:...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?