Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Инфрацрвени Панели цена

Дали барате електричар за инфрацрвени панели? Имаме 16.300 електричари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат инфрацрвените панели? За инфрацрвени панели, ние често ги обезбедуваме следните услуги: фокус, инсталација, одржување, поврзување. Цените на радијаторните грејни панели се околу 216-295 евра по парче. Керамичките инфрацрвени панели обично се најскапиот предмет во рамките на инфрацрвените панели. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: безжичен термостат, рамка на таванот за монтирање, хромирани потпори за панели, транспортни трошоци, кои чинат во просек од 10-70 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 16.300. Не треба повеќе да барате: цена на инфрацрвените панели, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Инфрацрвени ПанелиПросечни цени

Ниска цена950,40 ден/парче
Просечна цена1 083 456,00 ден/парче
Висока цена1 298,88 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на инфранемиците

За да ја научите точната цена на инфранерите, испратете го барањето на нашите сертифицирани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата на инфрапарти.

Инфпанал 250 В.1 136 652,00ден / парче
Инфпанал од алуминиум во прав со 250 W моќ.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Infanapel 900 W.2 424,40ден / парче
Инфпанал од алуминиумска плоча во прав со 900 W моќ.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Infapelel 350 W.1 540,00ден / парче
Infapelel од ESG Security Glass со 350 W моќ.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
INFAPAPEL 540 W.2 094,40ден / парче
ESG структурирана стакло Infapapel 540 W.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Греење, Инженер за Греење Колку чинат парното и куририте? Често ги обезбедуваме следните услуги за греење...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Не е важно дали одите во нова зграда, менувајќи ја функционалноста на зградата или реконструкцијата, греењето на термални бранови секогаш може да се направи со релативно ниска цена. Таквото греење не бара практично никаква градежна техничка подготвителна работа. Само претходно подготвена врска со 230 V - или во приклучокот или директната кабелска врска. Единиците за греење може да се инсталираат конвенционално на постоечките простории (на пример, под прозорецот) како декоративен ѕид дизајн или удобно за таванот (без граница на мебел). Во инсталацијата, тоа дефинитивно ќе ве однесе: Инсталацијата на инфлацијата Infapanel во стандардна семејна куќа не трае подолго од еден ден, Инсталирањето на инфрацрвените панели е еднакво на таков "проблем", како што предизвикува да го монтирате светилката. Собна температура: Чувство како класично греење, Без воздух и прашина вител, Нема губење на кислород и влага, без топлински загуби, брзо прилагодена и поставена температура, Сува ѕидови, без кондензација пар и мувла. За разлика од конвенционалните инфрацрвени системи за греење, предметите во собата и додека воздухот не се загрева. Овој метод заштедува енергија потребна за да се создаде пријатна клима за жителите на куќата. Сите тела во собата по греењето подоцна работат како секундарен извор на топлина. И со оглед на тоа што системот не содржи цевки, сали, котли или оџаци, не постојат топлински загуби. Ова заштедува 30 - 50% од енергијата во споредба со класичното греење. Друга заштеда го предизвикува фактот дека со инфрацрвено греење ќе постигнеме споредливо чувство на топлина како конвенционални системи на температурата на воздухот под 3-4 ° C. За да се намали температурата на воздухот само со 1 ° C заштедува 5-6% енергија. Некои инфрацрвени системи за греење не бараат одржување. Тие не содржат никакви подвижни делови или течности резервоари. По купувањето, добивате петгодишна гаранција за грешки во производството на производи. Животот на конвенционалните системи за греење е 15-20 години. Животот на пософистицирани инфрацрвени системи за греење е над 30 години. Тие често траат до 50 години. Постојани вредности и заштита на животната средина Во минатото луѓе од една страна земена од животната средина повеќе суровини, како што природата повторно се разви (на пример, нафта), но исто така и зачувување на животната средина со отпад. Инфравик во оваа смисла не е само економска и еколошка, туку и обновлива форма на греење ако ние ќе користиме соларна енергија покрај производството на енергија. На овој начин, секој може да придонесе за лична одлука за заштита на животната средина.