Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Громобран, Громобранска Заштита цена

Барате градител за громобрани? Имаме 21.543 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат громобрани? Во случај на громобрани често ги обезбедуваме следните услуги: инсталација на громобран, заземјување на громобран на земја. Цените на громобрани се околу 600-700 евра по парче. Најскапиот предмет во громобрани обично е комплетен систем за заштита од гром. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: громобрани, носачи на громобрани, заштитни покриви, кои чинат во просек од 20-60 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.543. Не мора повеќе да барате: цена на громобрани, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Громобран, Громобранска ЗаштитаПросечни цени

Ниска цена2 640,00 ден/парче
Просечна цена2 860,00 ден/парче
Висока цена3 080,00 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторBleskozvodov Ценовник

За да ја научите точната Bleskozrozvoz награда, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ја секоја услуга во молња.

Лидерство за заземјување13,20ден / М.
Заземјување водечки Фезн лидерство во земјата земјата лента со стапка опсег до 120 mm2.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Слој од појасот на Земјата.7,04ден / М.
Слој на заземјен ремен со рамна стапка до 120 mm2 (1x слој на VR. Свинкции и обележување на жолти ленти).
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Блезовод активен.7 040,00ден / парче
Молња-проекција активен пулс 1d, 45 μs.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Лидерство за заземјување74,80ден / М.
Заземјување линија Almgsi во изолација на спроводливост во жица гарда заведени со возачот пресек дел до 8 мм.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Мајстор за ПокривиКолку чини водоводџија? За време на работата на водоинсталатерот често ги извршуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?