Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Греење, Инженер за Греење
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат парното и куририте? Често ги обезбедуваме следните услуги за греење и курири: замена на радијатори, сервис и поправка на котли, тестови на притисок на греење и други грејни работи. Цените за стручњаците за греење се околу 20-50 евра на час. Најскапиот артикал во затоплување и пилешки бакар е обично целосна замена на котлите. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: итна служба, проветрување на радијаторот и замена на глави и вентили, кои чинат во просек од 10-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 28.678. Повеќе не мора да барате: парно, курирска цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на гранични дела

За да ја научите точната цена на граничните дела, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, така што добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категорија Греење, Chipenari.

Подно греење859,11ден / год
Структурата на површината за греење на подот се состои од: основна бетон, топлина-акустична изолација, периферна топлинска изолација и дилатациски појас, хидроизолација, Tepeloreflexk филм, грејни цевки, бетонски масанин, подот покривка.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Греење на радијаторот859,11ден / год
Постапката за собранието на радијаторот (извршена надвор од грејната сезона): Прво, собранието на имателите е зафатена. Подоцна, радијаторот е прикачен на вентилот "H". Доколку е потребно, подоцна е неопходно да се направи вода во системот или пропустливост.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Топлинска пумпа, котел (гас електричен)1 073,89ден / год
Инсталација и ангажирање на топлинска пумпа или котел
Заедно
год
Внесете побарувачка
Подготовка на DHW конекции859,11ден / год
Инсталација и жици на DHW
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Електрично Подно ГреењеКолку чини електричното подно греење? За електричното подно греење често ги обезбедуваме...
Инфрацрвени ПанелиКолку чинат инфрацрвените панели? За инфрацрвени панели, ние често ги обезбедуваме следните...
Поправка на БојлерКолку чини поправка на бојлер? При поправка на котелот често ги обезбедуваме...
Гас МетарКолку чини бензинец? За компаниите за гас, ние често ги обезбедуваме следните...
РадијаторКолку чини радијатор? Често ги обезбедуваме следните услуги за радијатори: замена на...
Подно ГреењеКолку чини подно греење? За подно греење често ги обезбедуваме следните услуги:...
Приклучок за ГасКолку чини приклучокот за гас и приклучокот за гас? При приклучување на...
Сервис за БојлерКолку чини услугата за котел? При сервисирање на котли често ги обезбедуваме...
Греење на Ѕидови и ТаваниКолку чини греењето на ѕидови и тавани? За греење на ѕидови и...
Топлотна ПумпаКолку чини топлинската пумпа? За топлинските пумпи често ги обезбедуваме следните услуги:...
Инсталација на БојлерКолку чини вклучувањето на бојлер? При приклучување на котелот често ги обезбедуваме...
Инсталација / Замена на ТермостатКолку чини поврзување и замена на термостат? При поврзување и замена на...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку чини трошокот за инсталација на централната греење? Во текот на зимскиот период, кога Фрост Турците се пушат надвор, нема ништо подобро од останатите во топлината и депресивната куќа. Сепак, ова е сон што може да биде на повидок, особено кога имате стар котел кој не работи како што треба. Ако сте загрижени дека ќе бидете студени во текот на зимата, можеби треба да бидете во можност да играте ново централно греење. Трошоци за централно греење Вкупните трошоци за инсталирање на централното греење зависи од повеќе фактори. Една од нив е големината на вашето домување. Голема куќа со три до четири спални има потреба повеќе радијатори и цевки, како што е мал двособен стан. За средна куќа со три спални, трошоците за греење може да се искачат на 5000 до 7000 евра. Само самата набавка и инсталацијата на котелот се движи од 1500 до 2000 евра. Ако одлучите за радијатори, се печете дека нивната цена се движи од 40 до 100 евра во зависност од нивниот дизајн. Сепак, исто така, ќе најдете поскапо. Сепак, ова е наградата на самиот радијатор, но плаќа дури и за нејзината инсталација. Ако одберете подно греење, треба да знаете дека инвестициските трошоци се околу една петтина повисоки од греењето на радијаторот. Инсталацијата за греење на подот е повеќе предизвикувачки и главно кога живеете во куќата. Монтирање на подно греење Секогаш секогаш во раката на професионалец Ако немате искуство, не откријте инсталација на самопомош. Ако подното греење ќе биде инсталиран квалитет, ќе бидете слободни да служите неколку децении. Споредба на системите за греење Пониска цена, едноставна услуга и подобри опции за поправка може да бидат убедени во греење на радијаторот. Сепак, може да се разгледаат повисоки оперативни трошоци и може да се каже дека дури и пониски естетика. Ако одберете подно греење, можете да уживате во поекономично и поздраво греење. Недостатокот може да се смета дека не е под секој кат да се инсталира и да се отстрани во случај на нарушувања. Благодарение на Wilio можете да контактирате со централно греење и да ги дознаете најсоодветните решенија за вашето домување.
Ажурирано на: Sep 14, 2023