Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Градинарски Центар цена

Дали барате градинар за градинарство? Имаме 10.527 градинари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.777 регистрирани професионалци
87.820 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат градинарските услуги? Во хортикултурата, ние често ги обезбедуваме следниве услуги: дизајнирање на проекти и 3D приказ, испорака на дрвја, грмушки, украсни, овошни дрвја и тревници. Цените на украсните дрвја и градинарската опрема се околу 15-25 евра на час. Најскапата ставка во хортикултурата е обично поставување на системи за наводнување и изградба на езерца. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: косење и ѓубрење на тревникот, градинарски алат, скарификација, кои чинат во просек од 50-300 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 10.527. Не барајте повеќе: цена за градинарство, најдобри зделки и квалитетна работа со нас.

Исто така види:Услуги
32.777 регистрирани професионалци
87.820 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Градинарски ЦентарПросечни цени

Ниска цена484,00 ден/м2
Просечна цена0,88 ден/м2
Висока цена1,10 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦетикултура цена листа

За да ја научите точната цена на хортикултурата, испратете го побарувачката на нашите сертифицирани професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ја секоја услуга во категоријата хортикултура.

Поврзување на листопадни дрвја дијаметар на багажникот над 100 до 300 mm30,80ден / парче
Поврзување на листопадни дрвја дијаметар на вирус над 100 до 300 mm со намалување на намалувањето и со индустрија со потенцијално неопходно повлекување за растојание до 50 m или со вчитување на транспорт.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Длабочина на неплатени џем и извици47,52ден / м3
Длабочина на неотпакувани јами и изрешувања, со исклучок на пресечени ѕидови за подземни касни, со ДНК населба во пропишаниот профил и градиент, во карпата 3 до 100 м3.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Косење.264,00ден / м2
Косење со напуштање на густ густ стоен на сајт во вегетациски период.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Консултација440,00ден / сите
Консултации на местото на садење грмушки, дрвја и цвеќиња.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градина, ГрадинарКолку чини градинар, градинар? Често ги обезбедуваме следниве услуги за градината и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?