Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Градинарски Работи цена

Дали барате градинар за работа во градина и на отворено? Имаме 12.866 градинари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.766 регистрирани професионалци
87.795 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини градината и работата на отворено? За градини и работа на отворено, често ги обезбедуваме следните услуги: косење тревници, скарификација, ѓубрење, плевење, градинарство, грижа за градина и зеленило. Цените за уредување и надворешни работи се околу 5-20 евра на час. Најскапиот предмет во градините и работите на отворено се обично комплетни дизајни и проекти на градини, градинарска архитектура. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: сервис на системи за наводнување, нега на базени, зимско одржување, кое во просек чини 50-150 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 12.866. Не барајте повеќе: работа во градина и на отворено ќе ги најдете најдобрите зделки и квалитетна работа кај нас.

Исто така види:Услуги
32.766 регистрирани професионалци
87.795 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Градинарски РаботиПросечни цени

Ниска цена1,32 ден/м2
Просечна цена3 608,00 ден/м2
Висока цена6,60 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на градина и надворешна работа

За да ја научите точната цена на градините и надворешните работи, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, така што ќе добиете повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата градина и работа на отворено.

Поврзување на листопадни дрвја дијаметар на багажникот над 100 до 300 mm30,80ден / парче
Поставување на листопадни дрвја дијаметар на вирус над 100 до 300 mm со намалување на сечење и сектор со евентуално повлекување на растојание до 50 m или со вчитување на транспортни средства.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Длабочина на неплатени џем и извици47,52ден / м3
Длабочина на неотпакувани јами и изрешувања, со исклучок на пресечени ѕидови за подземни касни, со ДНК населба во пропишаниот профил и градиент, во карпата 3 до 100 м3.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Темнина1 100,00ден / сите
Чистење базен, контрола и поврзување на филтрација, додаток на вода, прилагодување на pH, примена на хемијата на базен.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Косење.264,00ден / м2
Косење со напуштање на густ густ стоен на сајт во вегетациски период.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градина, ГрадинарКолку чини градинар, градинар? Често ги обезбедуваме следниве услуги за градината и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?