Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Градина, Градинар цена

Дали барате градинар за градината? Имаме 24.942 градинари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.306 регистрирани професионалци
90.039 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини градинар, градинар? Често ги обезбедуваме следниве услуги за градината и градинарот: сервисирање на градината, одржување на градината, отсекување жива ограда и грмушки, поставување и грижа за тревникот. Цените за нега на градината се околу 10-25 евра на час. Најскапиот предмет во градината, градинарот е обично целогодишна грижа за градината. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: арборарство, острење сечила и ножици за косилка, кои чинат во просек од 20-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.942. Не барајте повеќе: градината, градинарот цената, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.306 регистрирани професионалци
90.039 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Градина, ГрадинарПросечни цени

Ниска цена34,32 ден/год
Просечна цена59 664,00 ден/год
Висока цена88,00 ден/год
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторГрадина и градинарски услуги Ценовник

За да ја научите точната цена на градината и градината, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист, така што ќе добиете повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата градина, градинар.

Исечете овошни дрвја и грмушки110,00ден / парче
Исечете ги неодржтните постари дрвја до 3 метри висина.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Тревник0,44ден / м2
Хемиска заштита од болести и бурења
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Креирај нов тревник6,60ден / м2
Подготовка на почвата со ротациони порти
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Реализација на градини3,96ден / м2
Елаборација на дизајнот на садење
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Косење Трева, ТревникКолку чинат услугите за косење? Кога ја косиме тревата, често ги обезбедуваме...
Садење ДрвјаКолку чинат садењето дрвја? При садење дрвја, често ги обезбедуваме следните услуги:...
Садење Трева, ТревникКолку чини тревникот? Кога садиме тревници, често ги обезбедуваме следните услуги: сеење...
СкарифицирањеКолку чини скарификацијата? При гребење, често ги обезбедуваме следните услуги: аерација на...
Сеча, Сечење ДрвјаКолку чини сечењето, сечењето дрвја? За време на сечата и пилата на...
Градинарски РаботиКолку чини градината и работата на отворено? За градини и работа на...
Градинарски Куќи, КолибиКолку чинат градинарските куќи? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за градинарски...
Градинарски ЦентарКолку чинат градинарските услуги? Во хортикултурата, ние често ги обезбедуваме следниве услуги:...
Пејзажен АрхитектКолку чини пејзажниот архитект? Често ги обезбедуваме следните услуги за пејзажни архитекти:...
Систем за НаводнувањеКолку чини системот за наводнување? Со системот за наводнување често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023