Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Градежни Работи цена

Барате градежник за градежни работи? Имаме 28.980 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.524 регистрирани професионалци
86.884 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чинат градежните работи? За време на градежните работи често ги обезбедуваме следните услуги: реконструкција, уривање и ѕидање, изнајмување на градежни механизми. Цените на работите потребни за изградба се околу 10-20 евра на час. Најскапата ставка во градежните работи обично е изградбата на згради. Останатите трошоци може да вклучуваат: поставување на подови, гипс и мистрија, бојадисување, работа со гипс картон, поплочување, отстранување на градежен отпад, што во просек чини 100-850 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 28.980. Повеќе не мора да барате: цена на градежни работи, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.524 регистрирани професионалци
86.884 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Градежни РаботиПросечни цени

Ниска цена44,00 ден/год
Просечна цена61,60 ден/год
Висока цена88,00 ден/год
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за градежни работи

За да ја научите точната цена на градежните работи, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ја секоја услуга во категоријата градежни работи.

Длабочина на џем и rrry171.6ден / м3
Длабочина на џем и rhry во ограничен (вграден) простор до 30 m3 - рака во рок 3.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Масонски свинско бетонски блокови761.2ден / м3
Масонски превозникот (м3) на моќни бетонски блокови на сила P2 до P4, со волумен тежина од над 400 до 600 kg / m3 мазна на малтер за тенки зглобови дебелина на ѕидарството 300 mm.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Бетонски блокови од поре години136.4ден / м2
Муви од аериран бетонски блокови со волумен до 600 kg / m3 мазна на малтер за дебелина на тенки зглобови на ѕидарски 150 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Пумпа на надгледуваниот ѕидарски101.2ден / м3
Поставување на пренаселениот ѕидарски или водење на отворите на пресекот на пресек над 4 м2 во ѕидарското надминување, од било какви тули на изгорени, калциум, цемент на било која Малта -1,905 т.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Бетонска РаботаКолку чини бетонирањето? При бетонирање често ги обезбедуваме следните услуги: подготовка на...
Бетонски ПроизводиКолку чинат бетонските производи? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за бетонски...
Филигрански таваниКолку чини таванот од филигран? Со филигрански плафон често ги обезбедуваме следните...
Изградба на КуќиКолку чини груба градба? За груба градба, често ги обезбедуваме следните услуги:...
Цигларство, ЦигларКолку работи ѕидањето? За време на ѕидарските работи често ги обезбедуваме следните...
Потпорни ЅидовиКолку чинат потпорните ѕидови? Често ги обезбедуваме следните услуги за потпорни ѕидови:...
Подготовка на Локацијата за Градежни ПроектиКолку чинат подготвителните работи за изградба? За време на подготвителните работи за...
Шоринг ЕкскавацијаКолку чини малтретирањето? При исклучување, често ги обезбедуваме следните услуги: монтажа и...
СтоларКолку чини столар? На столарот често му ги обезбедуваме следните услуги: производство...
Темелна Плоча, Градење ТемелиКолку чини темелната плоча? Често ги обезбедуваме следните услуги за темелна плоча...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?