Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Градежна Дозвола цена

Дали барате адвокат за градежна дозвола? Имаме 21.464 адвокати во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.704 регистрирани професионалци
87.685 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини градежната дозвола? Со градежна дозвола често ги обезбедуваме следните услуги: опрема за градежна дозвола, одлука за зонирање, одлука за одобрение на градба. Цените на дозволите за градба се околу 100-700 евра по дозвола. Најскапата ставка во одобрението за градба е вообичаено одобрение за градба во заедничка постапка за зонирање и градба. Останатите трошоци може да вклучуваат: дополнителни одобренија за градба - легализација на градбата, обработка на решението за дозвола за промена на завршена градба - доградба, надградби, кои чинат во просек од 100-300 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.464. Повеќе не мора да барате: цена на градежна дозвола, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.704 регистрирани професионалци
87.685 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Градежна ДозволаПросечни цени

Ниска цена4 180,00 ден/проект
Просечна цена9 152,00 ден/проект
Висока цена12 540,00 ден/проект
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на изградена дозвола

За да ја научите точната цена на изградената дозвола, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во дозвола за градење категорија.

Дозвола за градба по издадените територијални одлуки2816.0ден / сите
Дизајн на градежна дозвола по засегнатиот надлежен орган.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Зонирање2816.0ден / сите
Територијална одлука издадена во посебни територијални постапки.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Градежна дозвола во градежни постапки3080.0ден / сите
Дизајн на градежна дозвола во комбинирана процедура за изградба.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Овластување на зградата на студио660.0ден / сите
Дизајн на дозвола за изградба на дом добро.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инженери, Инженерски ДизајнКолку чинат дизајнерите и дизајнот на зградите? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?