Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Градење Покриви цена

Дали барате агент за покривање? Имаме 22.152 покриви во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.295 регистрирани професионалци
89.947 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини покривот? Често ги обезбедуваме следните услуги за покривање: производство на покриви, поставување покриви. Цените на ќерамидите се околу 35-60 евра за м2. Најскапата ставка во покривот е обично реновирање на амортизираниот покрив. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: транспортни трошоци, средства за чистење, кои чинат во просек од 15-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.152. Веќе не треба да барате: цена на покривот, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.295 регистрирани професионалци
89.947 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Градење ПокривиПросечни цени

Ниска цена37 048,00 ден/м2
Просечна цена55 484,00 ден/м2
Висока цена81 752,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на Krytín.

За да ја научите точната покриеност на цените, испратете го побарувачката на нашите заверени професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за покривање.

Керамички покритие11,00ден / парче
Керамички мазни покривки, потрошувачка 10-15 парчиња / м2.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Бетонски покритие7 524,00ден / парче
Конкретна мазна покривка, потрошувачка 10-12 парчиња / м2.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Битуменова плоча42,68ден / парче
Битуменска брановидна дебелина од 3 mm, 2000x950 mm.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Ширди дрвени3 388,00ден / парче
Дрвена база шиндра со ширина 100 мм, преклопување едноставна, преклопен шиндра 100 мм.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Мајстор за ПокривиКолку чини водоводџија? За време на работата на водоинсталатерот често ги извршуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023