Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Градење Куќа цена

Дали сте во потрага за дизајнер за домашни проекти? Имаме 21.724 дизајнери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.704 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чинат домашните проекти? За домашни проекти, ние често ги обезбедуваме следните услуги: студија, проект за градежна дозвола, населување на земјиште, статика и извештај за користење на земјиштето. Цените за проектирање куќи и згради се околу 500-2.500 евра по проект. Најскапата ставка во домашните проекти обично е студијата за семејна куќа со ниска енергија. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: консултации и инкорпорирање на промени, кои чинат во просек од 100-350 €. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.724. Повеќе не мора да барате: проекти за цени на домови, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.704 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Градење КуќаПросечни цени

Ниска цена3 520,00 ден/проект
Просечна цена6 732,00 ден/проект
Висока цена16 280,00 ден/проект
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник дома

За да ја научите точната цена на домашните проекти, испратете го побарувачката на нашите докажани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за домашни проекти.

Проект за дозвола за градење105.6ден / м2
Проект за градежна дозвола Семејна куќа.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Архитектонски студија30.8ден / м2
Изработка на архитектонска студија за изградба на куќа.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Проект за спроведување на изградба158.4ден / м2
Развивање на проект за реализација на изградбата на семејна куќа.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Консултација132.0ден / год
Консултација
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инженери, Инженерски ДизајнКолку чинат дизајнерите и дизајнот на зградите? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?