Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Гипсени Плочки цена

Дали барате плочка за гипс? Имаме 23.833 плочки во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.749 регистрирани професионалци
87.771 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат гипсните плочки? За гипсени плочки често ги обезбедуваме следните услуги: геодет, подготовка на површини, поплочување, завршни работи. Цените на имитирани плочки од камен и тула се околу 15-45 евра за м2. Најскапиот предмет во гипсните плочки е обично плочка со 3D ефект. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: лепило за плочки, прајмер, акрилен заптив, кој чини во просек 5-10 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.833. Веќе не мора да барате: гипсени плочки цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.749 регистрирани професионалци
87.771 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Гипсени ПлочкиПросечни цени

Ниска цена66,00 ден/м2
Просечна цена82,28 ден/м2
Висока цена107,80 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на седло плочки

За да ја научите точната цена на седло плочки Испратете го барањето на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете повеќе услуги во категоријата гипс плочки.

Колони челични столбови и греди 10 мм еднослоен156,20ден / м2
Еднослоен обложување челични столбови и греди со огнено лежиште плочи од 10 мм дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Плаќање на челични колони и греди 15 мм еднослоен178 772,00ден / м2
Еднослоен обложување челични столбови и греди оган-лого плочи 15 мм дебели.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Монтирање затворен ѕид плочки189,20ден / м2
Инсталација на затворени ѕидови од гипс плочки поставени во малтер.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Склопување затворен ѕидови со големина 200 x 400 mm211,20ден / м2
Собрание на затворен ѕидови од гипс плочки поставени во малтер во ограничен простор од 200 x 400 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Поставување и Обложување на ПлочкиКолку чини поставување на поплочување и поплочување? При поставување на поплочување и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?