Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Гипсена Облога цена

Барате гипсар? Имаме 24.489 малтери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини гипс гипс? За гипс гипс често ги обезбедуваме следните услуги: подготовка на ѕид за малтерисување, малтерисување на внатрешни ѕидови и тавани. Цените на гипс гуменот се околу 0,5-1,7 евра за кг. Најскапиот предмет во гипс гипс обично е машински нанесен гипс малтер. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: мистрија, шпатула, која чини во просек 10-20 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.489. Не треба повеќе да барате: цена на гипс гипс, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Гипсена ОблогаПросечни цени

Ниска цена22,88 ден/м2
Просечна цена28,60 ден/м2
Висока цена37,84 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на Sadrov Rainer.

За да ја научите точната цена на гипс, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата гипс малтер.

Внатрешен малтер на тавани 5 мм38,50ден / м2
Внатрешен гипс малтер од тавани од суви мешавини од 5 мм дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Внатрешен малтер од 8 мм тавани45 672,00ден / м2
Внатрешен гипс малтер на тавани од суви мешавини од 8 мм дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Внатрешен ѕид малтер 3 мм36,52ден / м2
Внатрешна гипс тенок филмски малтер од суви мешавини 3 мм дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Внатрешен малтер 10 мм41 712,00ден / м2
Внатрешен ѕид малтер од суви мешавини од дебелина од 10 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
МалтерисувањеКолку чини гипсот? За малтери често ги обезбедуваме следните услуги: таргетирање и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?