Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Гипс за Реставрација
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.595 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини реновираниот малтер? Честопати ги обезбедуваме следните услуги за реновирање на малтер: дијагностика на соодветност соодветност на малтер, површина, подготовка на ѕидови, нанесување малтер. Цените на малтерите за лесно испарување на влагата од ѕидарството се околу 0,35-1,6 евра за кг. Најскапиот предмет во ремедијациониот малтер е обично малтерисување на влажна и солена ѕидарија во внатрешноста и надворешноста. Останатите трошоци може да вклучуваат: транспортни трошоци, мелница за санација, секач за санација, кои чинат во просек од 25-100 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.863. Не треба повеќе да барате: поправна цена на гипс, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на смола гипс

За да ја научите точната цена на малтерот за санација, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Sanalation гипс.

SubVoldage rewords 10 mm1 307,17ден / м2
Реконструкција на конструкции со малтер за санација - дебелина од 1 слој 10 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Систем за санација на отворено од ѕид, санација220,20ден / м2
Отворен датира соба ѕидови, поправка измазнување дебелина од 1 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Надворешен систем за санација на ѕид, дебелина 3 мм381,62ден / м2
Отворен датира соба ѕидови, санација измазнување дебелина 3 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Систем за санација на отворено - санација штуко малтер403,55ден / м2
Надворешни датираат соба ѕидови, преостанати дебелина на штуко малтер 4 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
МалтерисувањеКолку чини гипсот? За малтери често ги обезбедуваме следните услуги: таргетирање и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку е сликарскиот ентериер? Просечните трошоци за намалување на внатрешноста се движат околу 1300 евра. Се разбира, цената се разликува во зависност од големината на просториите или употребените материјали. Додека започнува со самите слики, повикајте професионален сликар кој ќе ви процени колку целата реализација ќе ве чини колку време е потребно. Подготвителната работа вклучува ѕидни поправки, мелење, поставата на вратата, запечатување на плочки или други помали дела. Цената на сликарските ентериери со квадратни метри Мерка метри квадратни целиот простор сакате да го вратите за да имате преглед колку ќе ве чини. Додека сликарот оди на работа, тие ќе ја измерат целокупната област што ќе слика и последователно ќе покаже понуда. Некои сликари ќе ја намалат вкупната цена на трошоците со зголемување на бројот на простории. Значи комплетно сликарство на целата куќа ентериери може да биде прифатлива од кршење на соби по еден. Проценката на сликарот повторно ќе ви помогне да го процените вистинскиот ценовен опсег на вашиот проект. Бои и материјални трошоци Кога ќе добиете идеја за метрополе, можете да сметате на материјален тип и да цените на целокупната проценка. Постојат различни видови на бои: Мат. Досадна боја нема сјајна површина и содржи текстура блиску до. Овој тип на материјал е најчест и најприфатлив и е идеален за простории кои се изложени на доволна количина на директна сончева светлина. Смртоносна боја, за жал, многу лесно изложува оштетување и траги, па затоа не е најдобро за зафатените места на домаќинствата. Мат емајл. Мат емајл е помалку склони кон оштетување и носење. Јајце школка Јајце школка прави нежен сјај, но тоа не е ништо на прв поглед кон очите тепање. Таа е идеална за една помека соба каде што е добредојден слаб одраз. ХЕМЛОЗК. Овој материјал лесно може да се исчисти - идеалниот кандидат за украсување и обликување. Висок Блесок Високиот сјај е огромно кога е добро направено. Тоа го одразува светлината, но во исто време открива несовршености. Потребни се неколку премази и затоа времето за сушење ќе биде подолго. Боите за внатрешни работи и надворешноста содржат различни видови пигменти. Оние кои содржат пигменти кои побрзи најчесто се користат за проекти за внатрешни работи. Покрај тоа, надворешните бои мора да бидат способни да се спротивстават на суровите услови како што се дожд, ветер и екстремни температури. Текстура ѕидови Текстурираните ѕидови бараат повеќе бои да бидат доволно покриени. Текстурата веќе може да биде постоечка покачена текстура формирана од масата за спојување или клиенти може да побара од сликарот нова текстура применета со специјализирани техники на сликање. Видови и трикови Испратете слика од тековниот ѕид на вашиот сликар за да добиете попрецизна проценка за тоа што ќе го наплаќате за работа на текстурата на ѕидот. Многу внатрешни сликари нудат и мала услуга и гипс картон поправка, таванот и обични услуги. Секоја друга работа и користениот материјал се зголемува вкупната цена. Како да продолжи? Идеално е да се добијат некои понуди од различни сликари за да знаат што ќе стои целокупната реализација. Ви благодариме Wilio можете да направите денес.
Ажурирано на: Nov 15, 2023