Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Гипс Картон, Местење на Гипс Картон
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.051 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини монтажата на гипс картон и гипс картон? Често ги обезбедуваме следните услуги за монтажа на гипс картон и гипс картон: геодет, градба и монтажа на гипс картон, бојадисување. Цените на гипс картон и неговото поставување се околу 3-10 евра за м2. Најскапиот предмет во инсталацијата на гипс картон и гипс картон е обично поставување на обликуван таван од гипс картон. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: градежна кутија, алуминиумски заштитник за агол и боја, кои чинат во просек од 10-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.963. Веќе не мора да барате: гипс картон, цена на склопување на гипс картон, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦена листа на гипс картон, гипс картон собрание

За да ја научите точната цена на собранието на гипс картон и гипс картон, испратете го побарувачката на нашите докажани експерти и на тој начин добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на гипс картон, поставување на гипс картон.

Инсталација на таванот на гипс картон еднаква859,11ден / м2
Скокање UD профил на крупен ѕидови на собата. Секој CD профил зацртан од превозникот жици кои го комбинираат таванот бар. Пополнување на растер со изолациски материјал, стаклен памук, лепење на двостраниот филм и кога SDK одбори.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Инсталација на таванот на гипс1 073,89ден / м2
Изолација на пена полиетиленски таванот, која е прикачена на завртки директно до таванот; рамка собранието што ја дели ширината на таванот; Инсталација на светлина; Примена на мрежни маскирање на гипс картон, кои исто така се прикачени на зглобовите.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Градење на гипстоборди816,15ден / м2
Прицврстување на профилите со шрафчиња до таванот и подот. Распоредување на CW и стојат профили, пополнување на средни простори печат.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Расклопување на таванот на гипс картон343,64ден / м2
Отстранување на завртки за само-прислушување од лим. Отстранување на изгледот на површината и рамката.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
413,65ден /
summary
create demand
526,47ден /
summary
create demand
75,21ден /
summary
create demand
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку е поставен сет на гипс картон? Во просек, групи на гипс картон помеѓу 20 до 50 по панел, вклучувајќи ги и материјалните и работните трошоци. Овие панели, исто така наречени гипс плочи, се префабрикувани плочи кои се суспендирани во лисја и се користат за комплетирање и еднакви ѕидови и тавани во домувањето и комерцијалната конструкција. Фактори кои влијаат на вкупните трошоци на проектот за собрание на гипс: Овие трошоци вклучуваат трошоци за материјал, работа, подготовка, отстранување на оригиналниот гипс картон и трошоците за поправка на гипс картон. Цената на самиот материјал може да се движи помеѓу 15 и 50 проценти од вкупните трошоци на проектот, во зависност од големината на договорот. На пример, работата за обезбедување и реконструкција бара многу повеќе трошоци за работа (алатки, патни трошоци, истовар, амбалажа) како материјал (завртки, лента, боја итн.). Типови на гипс картон: Пред да го пополните вашиот проект, тоа ќе биде соодветно да се запознаат со расположливите типови на гипсни плочи. Стандардна гипс За стандардни гипс плочи, ќе платите 3-6 евра по единица 1,2 x 2 метри. Овој сет на гипс картон се користи во повеќето комерцијални и станбени недвижности и се користи каде и да нема потреба да се користат плочи од гипс картон со посебни способности. Гипс отпорен и отпорен на влага Таквите гипс картон панели се користат во простории за висока влажност, особено во бањата и кујната. Тие се направени од материјали отпорни на мувла, како што се стаклени влакна со антимикробни својства кои го спречуваат пропагирањето на ПСННИ и одржуваат функционалност и појава на плочи од гипс картон. Бетонски одбори се користат во високи водни места, како што се туш агли. Бидејќи тие се направени од повеќе отпорни материјали треба да се бројат со такви панели поскапи и плаќаат повеќе отколку што плаќаат за стандардни гипс плочи. Во просек, тие стојат од 6 до 10 евра. Пожар од Sadkartone оган Огнени гипсни плочи се инсталирани каде што законот за градење бара него. Таквата плоча на гипс картон обично е бруто од 12 до 15mm со стандарден страничен распоред од 1,2 x 2 метри и е направен од стаклени влакна. Огнената плоча за огнена плоча обично се инсталира во гаражата и во близина на шпоретот, камини и печки. За такви излитени плочи, ќе платите околу 7-10 евра по панел. Мешавина од гипс картон Гипс мешавината е бел прав основни гипс прашина измешани со вода. Масата е формирана од оваа комбинација. Се користи за запечатување на зглобовите помеѓу лисјата на гипс картон со помош на хартија или фиброзна лента за поврзување. Мешавина од гипс картон постои во повеќе форми: светлина, универзална или завршена мешавина (прашок). Примери за трошоци за гипс картон: Во случај на гипс картон јажиња и тавани во стандарден трисобен стан, трошоците може да се поделат во четири основни групи. 1) Инсталација на гипс картон: Самата јабс картон е една од најскапите предмети во рамките на целиот ѕид и тавани. Стандардно, овие трошоци можат да бидат 800 - 1.500 евра за сите соби. 2) Пребарување за чистење и таванот: Поправка пукнатини, мазнење и последователно поставување на конечно монтирани гипс панели се движат од 80-200 евра. 3) Одржување на инсталација: Инсталација и зафаќање на структури за кои потоа се прикачени на панелите кои се движат од 2-5 евра по квадратен метар, што може да биде целокупно собрание на целото резиме на стан во опсег од 120-300 евра. 4) Отстранување на оригиналниот таван Отстранувањето на стариот таван е потенцијално здравствен ризик, бидејќи често вклучува азбест. Трошоците за отстранување на таков таван може да варираат во зависност од сложеноста и големината на работата. Минимална услуга за услуги Многу експерти се користат за прифаќање на т.н.. Минимална услуга за услуги. Оваа такса претставува минимален износ на договорот што ќе го направат професионалци за вас. Ова главно се користи во случаи кога треба да се направат само мали поправки или собрани во мали простории. Секој добавувач и експерт, исто така, мора да ги пресмета трошоците за транспорт, алатки, материјал и, се разбира, времето на патување работник. Исто така е неопходно да се вклучат трошоците за деловно надземни трошоци, кои претставуваат осигурување, маркетинг, бизнис администрација и поправка на флотата. Затоа, често се користи минимална услуга за мали проекти. Обично таквата такса се движи од 80 до 120 евра. Контакт со експерт Обично на првиот контакт со професионалец за вас експерт ќе подготви цитат врз основа на тоа колку долго ќе заврши работата и кои ќе бидат трошоци за плата. Трошоците на Cena и материјалните трошоци исто така можат да бидат доделени на основната цена. Некои експерти создаваат проценки на цените на гипс картон врз основа на одреден quad метар, други создаваат цитат според посакуваното време и обемот на работа. Меѓу другото, професионалците можат да помогнат со целосно бришење на таванот на гипс, поправка на оштетени делови и инсталација на таванот. Повеќето од овие професионалци, исто така, го контролираат сврзувањето и мелење зглобовите, боење текстура и отстранување и замена на старите гипс плочи. Многу е важно да се избере вистинскиот и квалификуван занаетчија, бидејќи квалитетот на вашите нови ѕидови зависи од нивната способност да ја изедначат и уредуваат конечната површина. Видови за заштита на гипс картон Пробајте ги овие парови за да го заштитите гипс картон и да заштедите пари за поправка: - Бидете внимателни кога се движите мебел. Мебел, градите и столчињата може да доведе до пукнатини во гипс картон. - Исто така, не заборавајте да ги користите пребарувачот на метални делови за да спречите оштетување на ѕидот, ако сакате да висат слика или заградата на ѕидот. - Брзо исправување на заварени делови од гипс картон. Влажноста често покажува проблем со инсталацијата или покривот. Без оглед на тоа колку се воведени гипс картон, формирањето на мувла може да се случи по време. Затоа, неопходно е да се започне веднаш кога се појавуваат првите знаци на влага. Реконструкција наспроти Novostavba. Инсталацијата на гипс картон во нова зграда е многу поевтина за квадратен метар или конвертира во една плоча во споредба со инсталацијата на гипс картон во случај на целосна реконструкција. Работата за време на домашните оброгови често се поделени во многу различни работни области низ целата куќа. Значи професионалци од гипс картон мора да соработуваат со други добавувачи и работници кои истовремено ја извршуваат својата работа, процесот што процесот е побавен и подлабоко. Работата е многу поедноставна ако ѕидовите се нови и еден квалификуван во уметноста може да непрекинато до 12 гипсборнчиња на час. Sadkartón експерт Vs. Градежна компанија Бидејќи гипс картон експертите се фокусираат само на оваа област на дела, тие можат да обезбедат попрецизни понуди за индивидуални проекти во споредба со градежната компанија која обезбедува широк спектар на активности. Градежната компанија е одговорна за целокупното управување со проекти. Од друга страна, компанијата ќе наплати доплата зад подизведувачот на гипс картон и надомест за покривање на нивните деловни трошоци, зголемувајќи ги вкупните трошоци во финалето. Меѓутоа, ако одлучите за градежна компанија, осигурајте се дека ќе одберете компанија со добра репутација. Покрај тоа, тоа е соодветно поради добра комуникација со лицето за контакт. Подготовка на договорот Ако веќе имате избрана градежна компанија со која сакате да работите, неопходно е за сите потребни точки кои се јасно формулирани во договорот. Договорот треба да го нагласи целокупниот опсег на сет на инсталација на гипс картон. Така, област во квадратни метри кои треба да бидат покриени или бројот на букви што сакате да ги инсталирате. Договорот, исто така, треба да биде издвоен од сет на гипс картон што сакате да го користите - на пример, отпорни на мувла, огниште гипс картон итн. Се разбира, исто така е неопходно да се вклучи дефект на очекуваните трошоци за работна сила и материјалот и начинот на плаќање што треба да се спроведе по завршувањето на проектот. Во случај на помали проекти, често постои посакувана резервна копија за да се обезбеди работа на почетокот на проектот, а остатокот се плаќа по целосна завршување на работата. Во големи проекти и целосно повторување или собранието во нови згради, често се користи методот на плаќање. Запомнете да вклучите приближен датум на започнување и завршување на проектот, бидејќи овие податоци може да бидат малку изменети поради неочекувани проблеми и промени. Појаснете дали добавувачот ги добил потребните дозволи и исто така во писмена форма за да осигури дека тие обезбедуваат отстранување и отстранување на отпадот.
Ажурирано на: Sep 14, 2023