Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Геолошки Извештаи цена

Дали барате геолог за геолошки извештаи? Имаме 21.141 геолози во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чинат геолошките извештаи? За геолошки елаборати често ги обезбедуваме следните услуги: проценка на површината и почвата на зградата, изработка на извештај за содржината на почвата, проценка на присуство на подземни води. Цените на премерот на содржината на земјиштето на градежната парцела се околу 280-350 евра по елаборат. Најскапата ставка во геолошките извештаи обично е оценката на квалитетот и состојбата на почвата. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: консултации, административни такси, дополнителна пресметка, која чини во просек 10-100 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.141. Веќе не мора да барате: цена за геолошки вести, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Геолошки ИзвештаиПросечни цени

Ниска цена3 652,00 ден/pабота
Просечна цена4 312,00 ден/pабота
Висока цена4,84 ден/pабота
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на геолошки вести

За да ја научите точната цена на геолошките пораки, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за геолошка администрација.

Проценка на градежната површина и почва1 100,00ден / парче
Проценка на градежната површина и почва.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Развивање на извештај за содржината на земјиштето1 320,00ден / парче
Развивање на извештајот за содржината на почвата.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Проценка на присуството на подводни880,00ден / парче
Проценка на присуството на подводни.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Консултација101,20ден / год
Консултации за присуство на материјали и пониска вода во почвата. Проценка на соодветноста или несоодветна конструкција на површината.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инженери, Инженерски ДизајнКолку чинат дизајнерите и дизајнот на зградите? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?