Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Гаражни Врати
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.499 регистрирани професионалци
91.982 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат гаражните врати? Често ги обезбедуваме следните услуги за гаражни врати: таргетирање и монтажа на гаражни врати. Цените на влезните порти во гаражата се околу 400-650 евра по парче. Најскапиот предмет во гаражните врати е обично производството на автоматска гаражна врата. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: приклучување на контролната единица, услуга, која чини во просек 30-150 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 20.288. Не барајте повеќе: цена на гаражни врати, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на гаражни порти

За да ја научите точната цена на гаражни порти испратете го барањето на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Гаражни портали.

Секциска порта51 856,13ден / парче
Изолирани двојни ребра, висока стабилност, без проблеми со работа, како и уникатни својства на топлинска изолација. Во различни бои и стандардни димензии.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Тајл Порта42 349,18ден / парче
Во две стандардни димензии и во три основни бои (бело, кафеава, антрацит).
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Возење12 099,76ден / парче
Електричен погон за да се обезбеди највисока удобност при ракување со гаража портата.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Алатки2 160,67ден / парче
Контрола - далечински управувач на класичен копче; Примена - Систем за безбедна контрола дизајниран за паметни телефони и таблети; Итна деблокирање заклучување - во случај на оштетување на електрична енергија; Гаража портата зафат; Фалсификување; Водич бар и железница; Челични извори.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Гаражни Врати со Странични ШаркиКолку чинат занишаните гаражни врати? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за...
Индустриски Гаражни ВратиКолку чинат индустриските гаражни врати? Често ги обезбедуваме следните услуги за индустриски...
Тркалачки Гаражни ВратиКолку чинат тркалачките гаражни врати? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за...
Пресечни Гаражни ВратиКолку чинат пресечните гаражни врати? За пресечни гаражни врати често ги обезбедуваме...
Гаражни Врати со ШаркиКолку чинат преклопните гаражни врати? Честопати ги обезбедуваме следните услуги за преклопни...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку чини трошокот за инсталација на гаражата? Просечната цена за инсталирање на нова гаражна порта е 450 евра, но цените може да се искачат до 1 175 евра. Цените на гаражата: Просечна цена од 450 евра Најниска цена 45 евра Највисока цена 1,175 евра Без разлика дали вашиот сегашен портал губи или едноставно да го набави и го подобрува целокупниот изглед на надворешната надворешност, инсталацијата на нова гаража може да биде одличен, но предизвикувачки проект за подобрување на домаќинствата. Колку ќе ве чини нова гаража, нејзината инсталација и што треба да се земат предвид кога ќе цените? Како да ангажирате квалификувана гаражна порта? Интернаторот на гаражата се лоцира во близина на Вили. Дознајте колку вреди нова гаражна порта. Цените на овие порти ќе зависат од големината, материјалот и стилот што го избирате. Исто така, одлучете дали сте добиле порта направена на договор кој ќе чини повеќе или ќе избере еден од режимите. Внесете Wilio истрага и изберете од менија кои провајдерите ќе ве испратат. Материјал. Гејтс може да се направи од различни материјали, вклучувајќи алуминиум, челик, винил, стаклени влакна, дрво или повеќе материјали комбинации. Некои имаат вградено стакло или пластични прозорци, кои исто така влијаат на нивната цена. Направете преглед на тоа кој професионалците на гаражата се најдобро во вашето соседство. Дознајте ги предностите и недостатоците на достапните материјали. За да има идеја за тоа колку новата гаражна порта вреди да се земе предвид типот на гаража, нејзината големина (без разлика дали станува збор за гаража за еден или два автомобили) и материјал. Продуктивни трошоци за трошоците - движете гаражни порти, изолирани 2.4 x 2.1, гаража за еден автомобил 700 евра (500 евра без изолација) - Ролинг гаражни порти, изолирани 4,8 x 2.1, гаража за два автомобила 1 100 евра (900 евра без изолација) - Винг гаража од притиснатиот челик 2.4 x 2.1 m, гаража за еден автомобил 1000 евра, со челичен и вештачки дрвен капак 2.4 x 2.1 м, гаража за еден автомобил 2 000 - 2.200 евра - Wing Garage порти од притиснати челик 4,8 x 2,1 m, гаража за два автомобила 1 500 евра - Wing Garage порти со вештачко дрво покритие 4.8 x 2.1 m, гаража за два автомобила 3 ​​500 евра - Порта од Кетера од масовно дрво или махагони, со прозорец во горните панели 2.4 x 2.1 м, гаража за еден автомобил $ 5,000 - Порта од Кедар од масовно дрво или махагони, со прозорец во горните панели 4.8 x 2.1 m Гаража за два автомобила 3 ​​500 евра Предности и недостатоци на конвенционалните материјали Алуминиум: алуминиум гаражни порти се лесни за одржување со непредвидени и обично барем скапи можности. Особено погоден за сопствениците на куќи во области со силни зими, бидејќи за разлика од дрвените не се деформираат, тие не се повлекуваат или не ги откупуваат. Меѓутоа, ако сакате изгледот и впечатокот од дрвени врати, можете да купите алуминиумски врати без проблеми чиј дизајн го имитира насликаното дрво. Фиберглас: Едноставно за одржување, исто така, се гаражни стаклени влакна, кои обично се прикачени на челичната рамка. Постојат популарен избор за оваа причина. Меѓутоа, кога се изложени на ниски температури, тие можат да се урнат и се вклопуваат за сопствениците на куќи во умерени климатски услови. Челик: челични гаражни порти лесно се спротивставуваат на кул времето и се лесни за одржување. Како и со алуминиум, исто така можете да купите чиј дизајн го имитира изгледот на дрво. За разлика од дрвото, не е неопходно да ги уредувате или да ги насликате и да бидат поевтини. Повеќето челични порти се изолирани, што ги прави и алтернатива за заштеда на енергија. Винил: винил гаражни порти се лесни и штети отпорни во споредба со челик и алуминиум. Вие не треба да легнете ги овие порти. Сепак, тие не се изолирани. Дрвени композитни: Гејтс од овој тип се направени од рециклирани материјали и се добар избор ако сакате да се вклучите со вашата куќа, но по пониска цена од дрвена гаражна порта. Иако не се толку робусни како челик, благодарение на изолацијата на полистиренот, што спречува топли или ладни воздух протекување, сè уште релативно енергетски ефикасни. Масивно дрво: Гаражни порти од масивот изгледаат прекрасно и може да се прилагодат за да одговараат на стилот и поставата на вашата куќа. Сепак, тие се поскапи и не се добар избор ако живеете во средина со множество снег и дожд, под влијание на влага може да се деформира и оштети. Тие бараат релативно големо одржување, така што ќе треба да лежат за секои неколку години. Тие, исто така, имаат потреба од почести поправки. Изолација Друга карактеристика за поставување акцент е дали вашата порта е изолирана или не, и како е изолирана. Ако сте заинтересирани за зголемување на енергетската ефикасност на вашата куќа и вашата гаража е лишена од неа, Zaizolated Gate може да значи голема разлика во трошоците за греење и ладење со текот на времето. Изолираната порта е обврзана за R. Колку е поголема R вредноста е поголема изолацијата на вратата. Подобро zaizolated порти се користат за поскапи. Големина Цените на гаражата за една големина без инсталација почнуваат да се движат околу 200 евра и трошоците растат во зависност од големината и материјалот. Двете најчести големини на гаражни порти се 2,4 x 2,1 m, што е погодно за една гаража за автомобили и 4,8 x 2.1 m, погоден за двојна гаража. Цените на квалитетот на Гејтс кројач лесно може да се зголеми до неколку илјади долари. Стил Знаеме неколку заеднички стилови на гаражни порции. Најчести се еднократно поместување и пресек на лизгање, понекогаш се нарекува горниот, бидејќи тие се рестартираат или преклопуваат на Poponad вашата глава. Измек-тркалачките врати се добар избор ако имате ограничен таван простор, но најчесто се користат во комерцијални или станбени гаражи. Ние, исто така, ги познаваме плочките или лизгачките гаражни порти. Оние во лизгачки стил се користат поретко во домаќинствата. Исто така, постојат гаражни порти достапни како магацински модели кои се поевтини од прилагодените порти. Опсегот на стилови е традиционален откако сегашните и портите можат да се совпаднат со куќата. Трошоци за отворање на гаражата Цените на механизмот почнуваат околу 150 евра. За гаражни порти на третата генерација, цената за механизмите за гаражни порции е од 300 до 475 евра. Системот за отворање е поврзан со електричен мотор кој притиснете го копчето Порта за да се отвори и затвори. Некои паметни модели можат да бидат поврзани со телефонот и да ја отворат портата со апликацијата. Ако ви треба нов систем за отворање на гаражни врати, можете да изберете од три различни типови на дискови за вашиот дом: Синџир диск: обично е најбласт отворање уред на гаражни порти, но се прифатливи и многу чести. Роботот диск: тоа е поскапо, но потивко од синџир и шраф. Тоа е добар избор за поврзаната гаража до објектот. Завртете го уредот: Иако завртките за завртки се уште се бучни опции, тие имаат помалку делови како синџир и на тој начин бараат помалку време за одржување. Пронајдете ги локалните професионалци на гаражата до Wilio и да ги споредите цените. Исто така, ќе направите проценка. Инсталирањето на нова гаража од трета генерација трае околу два до три часа според експертите. Што претставува трошоците за инсталирање на нова гаражна порта? Кога ќе ангажирате експерт за инсталирање на нова гаражна порта или плаќајте за новата врата и трошоци за работа или плаќајте само за нивна инсталација ако веќе ја имате портата што сакате да ја користите. Надоместокот за која ќе плаќате за инсталација на нова гаражна порта, обично ги покрива трошоците за преземање од стариот. На пример, гаражниот портал на третата генерација ги вклучува трошоците за собирање на вашите стари гаражни порти. Ако веќе сте ја купиле гаражата, компаниите наплаќаат 350 - 500 евра за инсталација на двојни гаражни порти и со едноставни 250 евра. Запомнете дека овие износи само ги покриваат трошоците за плата. Инсталирањето на гаражни порти, исто така, врши специјалисти кои обезбедуваат различни услуги за домашни шампиони. Таквите компании можат брзо и ефикасно да ја отстранат старата или неоперативната гаража, да го заменат или да ги подобрат постоечките или да инсталираат нов за време на изградбата на нова куќа. Тие исто така можат да ги задоволат системите за отворање на гаражни врати. Кои се придобивките од ангажирањето на инсталаторот на гаражата? Можете да заштедите цена ако ја инсталирате вашата гаража. Сепак, изнајмувањето на професионалец кој ќе ви помогне да имате неколку бенефиции, вклучувајќи ги и тие професионалци да ви помогнат со вашата стара гаражна порта. На крајот на краиштата, колкумина од нас имаат прилично голем автомобил за да ги направат старите гаражни порти за пренос ако дури и знаат каде да ги исфрлат? Отвора инсталација на гаражни врати може да се оживеа. Работата со електрична енергија не е нешто што би сакале да се откажете. Гаражни порти се големи и инсталација и кревање може да бидат тежок. За среќа, професионалец од Wilio ќе ви помогне. Како можете да заштедите на инсталации на гаражата? Ако сакате да заштедите пари на долг рок, запомнете валидна гаранција за вашите нови гаражни порти и работа. Компанијата Garage Gateway обично ја гарантира својата работа додека производителот на вратата го гарантира квалитетот на портата како таква. Гаражи-работните компании треба да бидат способни да се справат со итни поправки како што е соодветно. За гаражни порти за трета генерација за услуги по инсталацијата, тие наплаќаат 150 евра плус делови. Како да ангажирате инсталација на гаража? Трасата на собранието на гаражата воопшто не е комплицирано. Внесете го Вилио побарувачката. Опишете која услуга ви треба и добивате понуди од даватели на услуги во рок од неколку минути. Прочитајте професионални осврти, споредете ги цените и не заборавајте да побарате важни трошоци поврзани со трошоците. Што е вклучено во цената на работата? Колку чини материјали? Вклучува трошоци за инсталација и трошоците за отстранување на портата? Потоа само најдете најдобар специјалист!
Ажурирано на: Sep 14, 2023