Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Габион Огради цена

Дали барате градител на габионска ограда? Имаме 23.638 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат габионските огради? Често ги обезбедуваме следните услуги за габионски огради: монтажа на габионски корпи, потпорни ѕидови и склопени габиони во должина. Цените на габионските конструкции се околу 30-62 евра за м2. Најскапиот предмет во рамките на габионските огради е обично поставување на ѕидови од габион широки 100 см. Други трошоци може да вклучуваат: камен за габиони и транспортни трошоци, кои чинат во просек од 30-150 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.638. Не барајте повеќе: цена на габионските огради, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Габион ОградиПросечни цени

Ниска цена132,44 ден/метар
Просечна цена181 148,00 ден/метар
Висока цена274,56 ден/метар
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на Gabion огради

За да ја научите точната цена на огради Gabion, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, така што ќе добиете повеќе понуди. Погледнете ги цените за индивидуални услуги во категоријата Gabion Lences.

Gabion оградата до висина од 0,5m до 1m990,00ден / м3
Gabion оградата од жица кошници со ширина до 0,5m и висина до 1m од заварени панели, површинска заштита, камен филер
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Gabion оградата над 0,5m висина до 1m897,60ден / м3
Gabion оградата од шири кошница ширина над 0,5m висина до 1m од заварени панели, површинска заштита, камен филер
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Gabion оградата до 0,5m висина над 1м968,00ден / м3
Gabion оградата од жица кошница Ширина до 0,5m висина над 1m од заварени панели, површинска заштита, филер филер
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Gabion оградата над 0,5m висина над 1м875,60ден / м3
Габион оградата од жица кошници со ширина над 0,5m висина над 1m од заварени панели, површинска заштита, филер филер
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Огради и ПортиКолку чинат оградите и портите? Често ги обезбедуваме следните услуги за огради...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?