Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Фотоволтаици цена

Барате електричар за фотоволтаици? Имаме 21.198 електричари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини фотоволтаикот? Кај фотоволтаиците често ги даваме следните услуги: инспекција, монтажа, помош при добивање финансиски придонес. Цените на фотоволтаичните ќелии се околу 3200-3600 евра по парче. Најскапата ставка во фотоволтаиците е обично поставувањето на фотоволтаични панели на тешко достапни места. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: енергетски сертификат, конвертори на напон, носечки конструкции, кои чинат во просек од 20-150 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.198. Не барајте повеќе за вашата цена на фотоволтаикот, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: ФотоволтаициПросечни цени

Ниска цена14 181,20 ден/парче
Просечна цена15 253 832,00 ден/парче
Висока цена15 840,00 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник Фотоволтаики.

За да ја научите точната цена на фотоволтаиците, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ги цените за секоја услуга во фотоволтаичната категорија.

Подготвителна работа154,00ден / сите
Подготвителна работа пред да инсталирате панели до 8 панели
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Инсталација на превозникот решетки за фотоволтаични панели66,00ден / парче
Инсталирање на превозникот решетки за фотоволтаични панели за закотвување во плочка, брановиден лист
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Напон менувач.5 720,00ден / сите
Инсталација и поврзување на напонски инвертер од DC - AC до бифасичен
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Соларен фотоволтаичен систем10 560,00ден / сите
Соларен еднофазен фото-фазен систем за домаќинство со потрошувачка до 3500 kWh. Инсталирана електрана електрана 2.12 kWp. Системот вклучува: 8 x Соларна 270 WP Photovolta панел, заштита на пренапони, конектори и кабел и поддршка.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
ЕлектричарКолку чини електричар? Често ги обезбедуваме следните услуги за електричари: електрично поврзување,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Предности на сончевата енергија Соларна фотоволтаична енергија е чиста енергија Една од главните причини за одлучување за сончевата енергија е свесна дека правиш нешто добро за животната средина. За разлика од традиционалните извори на енергија, PV панели во производството на електрична енергија не ги ослободуваат штетните стакленички гасови, тие не загадуваат подземни води или на друг начин не испуштаат никакви природни ресурси. Покрај тоа, ќе помогнете да се заштити планетата со намалување на вашата зависност од необновлива енергија. Секој пат кога користите соларна енергија, наместо да користите фосилни горива, ќе помогнете да ги зачувате недопрените ресурси на Земјата, но најмалку една генерација. Соларната FV енергија е молчи и незабележлива Вие нема да морате да се грижите дека звуците во производството на сончева енергија ќе бидат одвлечени кога сте дома или во градината, бидејќи тоа ќе биде во некои традиционални дизел генератори или други нето-енергетски алтернативи. За разлика од некои системи за производство на енергија, Solar FV енергија е потполно молчи и не се меша со вашите секојдневни активности. На ист начин, фотоволтаичните панели се визуелно незабележливи. Повеќето сопственици на куќи одлучат да ги постават фотоволтаичните соларни панели на покривот на места кои не се видливи од нивоата на теренот, користејќи го инаку неискористениот простор за недвижнини. Дури и инсталацијата на FV соларни панели е едноставна и лесна, без прекинување на работата на домаќинството. Соларната FV енергија ги намалува енергетските сметки Соларните фотоволтаични енергетски системи можат да ги намалат енергетските сметки неколку значајни начини. Бидејќи ќе направите дел од вашата електрична енергија, можете значително да ги намалите финансиите што ги плаќате со вашиот оператор на енергија. Ако живеете во регион каде што цените на енергијата растат и паѓаат со побарувачката по тоа, имате среќа. Многу влади обезбедуваат субвенции за покривање на почетните трошоци за инсталирање на FV панели преку даночни олеснувања и други стимулативни програми. FV панели не бараат големо одржување Оперативните трошоци на фотоволтаичните панели се минимални, дури и во споредба со другите чисти извори на енергија. Во голема мера се должи на фактот дека соларните панели бараат мало одржување, вклучително и на долг рок, бидејќи во основа постојат подвижни делови, нема ништо да се скрши и не треба редовно подмачкување за одржување на нивната функционалност. Тие работат сами. FV соларните системи може да се прилагодат Вашите потреби за енергија може да бидат сите, соларни панели може да се конфигурираат за да одговараат на вашите барања. Без разлика дали имате манор куќа или модерна семејна куќа, можете да го дизајнирате вашиот точен систем што ви е потребен за да ја направите енергијата што планирате и треба да ги искористите. Фотоволтаичните соларни панели обезбедуваат чиста и обновлива енергија што е за искупување на паричникот. Секој пат кога ќе ги погледнете месечните сметки, ќе се насмевнете кога ќе дознаете колку сте зачувани преку фотоволтаици во текот на целата година. Покрај тоа, ќе бидете идеја дека правите нешто за одржливоста на природните ресурси и спасувачката планета, аеродромот до срцата добро чувство.