Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Филтрација и Третман на Вода цена

Дали барате водоводџија за третман и филтрирање на вода? Имаме 19.229 водоводџии во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини третманот и филтрирањето на водата? При обработката и филтрирањето на водата, често ги обезбедуваме следните услуги: инсталација на механички филтер за цевки на доводната цевка, автоматски омекнувач на вода, финален третман на вода, сервис и одржување на филтерот. Цените за омекнување и дезинфекција на водата се околу 150-210 евра по филтер. Најскапата ставка во третманот и филтрирањето на водата е обично поставувањето на специјални филтри. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: конечно подобрување на некои параметри на водата како pH на водата, електрична спроводливост, количина на растворени материи, кои чинат во просек од 50-80 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 19.229. Не барајте повеќе: цена за третман на вода и филтрирање, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Филтрација и Третман на ВодаПросечни цени

Ниска цена52,80 ден/год
Просечна цена79,20 ден/год
Висока цена110,00 ден/год
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на модификација и филтрација на вода

За да ја научите точната цена на уредување и филтрирање на вода, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата третман на вода и филтрација.

Акредитирана анализа на водата660,00ден / сите
Акредитирана комплетна анализа на вода за домови или заклучоци за индустриска градба. Физичко-хемиска анализа со микробиологија.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Микробиолошка анализа220,00ден / сите
Откривање на опасни содржини на бактерии. Овие бактерии претставуваат ризик за здравствена состојба на лицето.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Консултација176,00ден / сите
Консултации во облогата вода. Дизајн на решенија.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Третман на вода114,40ден / год
Третман на вода - стапка на час.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
ВодоводџијаКолку чини водоводџија? Често ги обезбедуваме следните услуги за работниците во вода:...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?