Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Фасаден Малтер цена

Барате малтер за фасаден малтер? Имаме 23.851 малтери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини фасадниот малтер? Често ги обезбедуваме следните услуги за фасаден малтер: пресметка на потребниот материјал, површинска обработка, нанесување малтер. Цените на малтерот на надворешната површина на зградите се околу 4-5 евра за м2. Најскапиот предмет во фасадните малтери е вообичаено силиконскиот малтер со тенок слој. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: шпатули, ролери за боја, четки, заштитна опрема, кои чинат во просек од 5-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.851. Не барајте повеќе за вашиот фасаден малтер, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Фасаден МалтерПросечни цени

Ниска цена17,60 ден/м2
Просечна цена20,02 ден/м2
Висока цена22,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на фасадниот малтер

За да ја научат точната цена на фасадниот малтер, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на малтер.

Површинско тестирање.7,48ден / м2
Користење на површината на неинтензивирано бетон или армирано-бетонски монолитни и префабрикувани надворешни ѕидови со поместување на поправка на стратегискиот малтер за гипс
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Пенетрација11,44ден / м2
Подготовка на надворешни ѕидови на подлогата во длабочина пенетрација за абсорбентни подлоги
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Гипс ѕидови57,20ден / м2
Надворешни гипс ѕидови на суви мешавини Лиминоцементи со еден слој со дебелина 10-25 mm
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Палто24,20ден / м2
Фасадна боја, двојно акрилик засилена со финишот на силоксан Капамур
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
МалтерисувањеКолку чини гипсот? За малтери често ги обезбедуваме следните услуги: таргетирање и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?