Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Естрих
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку е мрестот? Често ги обезбедуваме следните услуги за естриси: консултации, консултации, конструктивен фокус, подготовка на основата за кошулици. Цените на подните премази се околу 7-12 евра за м2. Најскапиот предмет во естрисите е обично бетонирањето на естрисите со помош на најновите технологии. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: машинско мелење и екостирен бетон, кој чини во просек 15-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 25.159. Веќе не треба да гледате: цена на естрих, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на Потов.

За да ја научите точната цена цената, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Потер.

Пенетрација палто за ptters777,07ден / м2
Изработка на еден пенетрациски слој за палто и свирење
Заедно
м2
Внесете побарувачка
HR цемент ферман. 50мм9 022,66ден / м2
Baumit estrich цемент Потер, CT-C20-F5 класа, HR. 50мм
Заедно
м2
Внесете побарувачка
HR цемент ферман. 70мм16 275,33ден / м2
Baumit estrich цемент Потер, CT-C20-F5 класа, HR. 70мм
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Hlovlíkná кат засилување55,26ден / м2
Високо ефикасна ткаенина со стаклени влакна за зајакнување на подни боцки и гипс на Стариот Мурија
Заедно
м2
Внесете побарувачка
187,08ден /
summary
create demand
2 003,03ден /
summary
create demand
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Анхидритни ЕстрисиКолку чинат анхидритните кошулици? За анхидритни кошулици често ги обезбедуваме следните услуги:...
Цементна ФерманкаКолку чини цементната кошула? За цементни кошулици често ги обезбедуваме следните услуги:...
Самонивелирачка ФерманкаКолку чини самонивелирачката кошула? Често ги обезбедуваме следните услуги за самонивелирачка кошула:...
Машински ЕстрисиКолку чинат машинските кошулици? Често ги обезбедуваме следните услуги за машински кошулици:...
Сува ФерманкаКолку чини сува ферманка? За сува ферманка, често ги обезбедуваме следните услуги:...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Цена на Потер Што е ѓубриште? Крепата е подна структура која се чува во бруто структурата и служи како супстрат за идниот кат на куќата или стан. Можно е да се направат повеќе процедури и користење на различни материјали. Секое методи и материјали, исто така, ги има своите места. Каква работа ви е потребна екрани? На почетокот, целата област треба да се исчисти темелно и изолирана. Ако планираме да го инсталираме подното греење, го сфаќаме токму сега. По ѕидот обемот, чување на работ дилатација лента. По подготвителната фаза, ние продолжуваме да ја истурам фермавите и според видот на материјалот од кој е направен понатаму третиран. Зошто Барај резултати на Wilio? Точниот лифт ќе служи како супстрат за било кој тип на кат што подоцна го поставивме. Дали ламинат лебдечки тротоар, или керамички или винил тротоар, секогаш ќе биде важно, и затоа е добро да се посвети должно внимание. Во занемарувањето и неточната реализација, поправките често се невозможни. Вклучете експерти и не ризикувајте крива и испукани под. Внесете ја побарувачката на Wilio и добијте ги цитатите од професионалците од околината. Кои се цените на екраните? Цемент Потер Во зависност од видот на употребениот материјал, денес можеме да избереме од целиот спектар на екрани. Најчесто се користи цементниот 'рбет. Неговата предност е цврстина и отпорност на влага која не ги менува своите својства. Помал недостаток е испораката во складиште, израмнување, а исто така и потребата да се третира. Овој тип на палто е до 28 дена и во тоа време е неопходно да се врзува со вода (оптимално до 7 дена) за да се отстрани рамномерно и да не се контролира. Цената за овој вид на ферман ќе се состои од цената на материјалот и цената на работата. Резултирачкиот износ по цемент ферман зависи од нејзината дебелина. Најчесто користениот 3 cm дебел е 6-8 € / м2. На поголеми дебелини цената малку се крева. 6 cm дебелина чини 7-9 € / м2, 7 см 8-10 € / м2 и дебела ферман со дебелина од 10 см трошоци 10-12 € / м2. Ако иглата е неопходна во пократко време, како конвенционален технолошки процес, додадете адитиви на цементната мешавина на адитиви кои го забрзуваат заострувањето на зацврстувачот. На овој начин, можеме да го скратиме целиот процес на аргумент од оригиналот 28 дена до 21, 14 и 7 дена. Површините за брзо преостанати мешавини се движат од 3 -7 € / м2. Вчитувањето на подот сè уште е потребно за изолирани слоеви под кошулата и исто така и можност за хидроизолација или звучна изолација. Анхирит место. Друг избор е Anhydrite Shreds. Предноста е што таквите подови не се одгледуваат и работеле на нив по 48 часа. Во одржувањето на дебелината има одлични својства, а особено не е неопходно да се компензира. Недостаток е губење на сила во контакт со влага, а исто така и потребата за Потер по одвод на мелење и болест. Тековниот анхидрит 'рбетот со дебелина од 4 cm ќе чини 9-12 € / м2. Доделете цена за мелење 2-4 € / м2. Цената на приспособување, исто така, може да биде мелење и стекнување прашина. Само-израмнувачки ферман Последниот, најчесто се користи, типот е самостојно естрид. Огромна предност е совршена и рамна површина која треба конкретно обликување - тоа ќе биде создадено природно. Таа, исто така, одговара на неговата цена, што е највисока меѓу сите најчесто достапни материјали за скратување. Во дебелина од 5 см е цената од 13-20 € / м2. Што сè влијае на цените? Цената по раскрснување ќе зависи од ваков вид и количина што ни е потребна. Непотребно е да се заборави фактот дека екранот има потреба од правилно подготвена подлога. Тоа е изолирано со хидроизолација или звучна изолација. Како резултат на зголемување на цените изолациски полистирен, сепарација филм, маргинална дилатација лента, прилагодувања и трошоци на работа. Како да најдете екрани за квалитет? Добијте екрани за цените се едноставни. Доволно е да го внесете вашето барање на Wilio и да ги внесете основните параметри на вашата следна дебелина и приближна област. Ќе добиете изгледи за професионалци од вашата околина. Погледнете ги коментарите на поединечни компании и изберете цитат што најмногу ви одговара.
Ажурирано на: Nov 15, 2023