Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Епоксидни Подови
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат епоксидните подови? За епоксидни подови често ги обезбедуваме следните услуги: таргетирање и пресметка на потребниот материјал, подготовка на површината, леење на епоксидни подови. Цените на подот од смола се околу 40-90 евра за м2. Најскапиот предмет во епоксидни подови е обично епоксидниот под од премиум лиен. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: продорен валјак, лавици со запчени рачки, шајки за чевли, заштитна работна опрема, кои чинат во просек од 5-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.505. Повеќе не мора да барате: цена на епоксидни подови, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЕпоксидна Podláh Ценовник

За да ја научите точната цена на епоксидни подови, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на епоксидни под.

Подови на анти-лизгање1 807,44ден / м2
Доцна подови епоксидни анти-лизгање во внатрешноста со дебелина од 3 мм
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Само-израмнувачки подови2 204,19ден / м2
Доцна кат епоксидна самоизлабување, декоративни за внатрешни работи со дебелина од 3 мм
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Чипс кат7 273,84ден / м2
Доцна подови епоксидни само-израмнување, декоративни, чипс подот дебелина 5 мм
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Подот мобилен2 071,94ден / м2
Подоцна кат епоксиден, мобилен подови подрум и слични плочи со мазна површина - 1 слој
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Поставување или Замена на ПодовиКолку чини поставување или замена на подот? При поставување или замена на...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Што е епоксиден под? Епоксидни подови се исто така познати како смола подови. Нивната атрактивност се состои во отпорност на абење на големи количини на пешаци, со што се претставуваат една од најповолните и вредните можности во областа на подови. Ова го прави идеален за примена во комерцијални простори и гаражи. Епоксидни подови во подруми се исто така чести. Епоксидниот подот е изработен од полимерни смоли и настрашници. Кога овие мешавини се мешаат, тие создаваат хемиско врзување со хемиски обврзувачки, што резултира со високо отпорен пластичен материјал. Се применува на подови од најмалку два милиметри - на помалку од два милиметри наместо на подот зборуваме за епоксидна облога. Предности на епоксидни подови Даваме некои значајни предности на епоксидни подови кои ги прават трошоците прифатливи. Високиот сјај може да помогне да ги осветли ентериерите. Трајност - на долг рок последен сообраќај. Лесно се лесно да се спротивстави на дамките на маслото и водата. Тие лесно се инсталираат без потреба од посебна опрема. Може да содржи адитиви за борба против лизгање за поголема безбедност. Тие бараат само лесно одржување. Може да се користи во различни модели. Епоксидни трошоци Епоксидни катни трошоци се движат во зависност од големината на вашиот подрум, гаража или друг внатрешен простор, епоксидниот тип што го избирате и, се разбира, од трошоците за инсталација. Во принцип, епоксидни чини 40-90 евра по м2. По цена, три различни категории на епоксидни подови: 100% цврсти се најскапи, бидејќи тие се целосно епоксидни. Тие обично ги користат своите професионалци во деловните простори. Подови базирани на вода. Иако тие се потенки, епоксидни бои со изолација на вода, многу полесно да се применат. Врз основа на растворувачи. Тоа е повеќе густи бои како што се епоксид базиран на вода, но нивната апликација е посложена. Тие се подебели и можат да ги покриваат недостатоците на бетонски подови, експерти кои ги применуваат, но респираторите мора да носат на работа. Епоксидна контрола на подот Веќе имате идеја за буџет за вашиот проект, за да можете да соберете информации за компаниите кои се занимаваат со инсталација на епоксидни подови во вашата област. Неколку работи треба да бидат запаметени во потрага: Означете го вашиот буџет најмалку 7% за да ги земете предвид сите неочекувани трошоци Добијте најмалку три до пет различни проценки пред да одлучите. Имајте на ум дека понудите ќе варираат во зависност од надземниот компјутер. Ако сакате да ги добиете најголемите попусти, почекајте колку што е можно за доцна есен или почеток на зимата, надвор од главната сезона на подови. Запомнете дека ниската цена не секогаш значи подобро решение - сакате да ангажирате реномирана компанија која го инсталира вашиот епоксиден подот десно. Затоа е важно да се добие второ мислење. Што очекува. Кога ангажирате инсталерот за примена на епоксидни подови, треба да очекувате и да барате специфични работи. Запомнете дека ако побарате наоколу и да добивате понуди кои се длабоки под просекот, овие монтери може да бидат мечување. Сепак, не е секогаш тоа, па се консултирате со ангажираните работници пред да почнете, ќе бидете сигурни дека тие знаат што прават. 1. Проверете ја влагата. Пред да започнете со работа, ќе треба да го проверите бетонскиот статус. Ако наидете на влага, може да се користи епоксидна. 2. Неколку слоеви. Добрата апликација за епоксид обезбедува еден до седум слоеви. Ова е затоа што во зависност од квалитетот на бетонот, слоевите се користат за наметнување или ниво на подлогата. Основна боја, една или две епоксидни премази и песок или снегулки и крајното прилагодување на горниот лак обично се применуваат на површината на не-лизгање. 3. Време. Она што треба да го сметате најмногу е времето потребно за да се заврши. Иако ова е релативно едноставен процес, вашиот ангажиран експерт ќе мора да го исуши епоксидот по секој слој. Поради оваа причина, типичната инсталација на епоксидни подови ќе бара до четири или пет дена. Долгорочно решение за квалитетни подови Ширината на сметка на епоксидни подови во голема мера зависи од големината на просторите во кои сакате да ги инсталирате, видот на епоксидни употребени и трошоците за работа и материјал. Исто така, ќе треба да го земете предвид времето потребно за да ја завршите работата. Сепак, точниот епоксиден подот инсталиран може да издржи со години, дури и во ентериерите во кои има голем сообраќај. Сè уште е поголема предност што епоксидниот под бара само малку лесно одржување и лесно се чисти поради отпорност на вода или нафта.
Ажурирано на: Nov 15, 2023