Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Енергетски Сертификат цена

Дали барате експерт за енергетски сертификат? Имаме 22.177 експерти во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини енергетскиот сертификат? Со енергетски сертификат често ги обезбедуваме следните услуги: инспекција, консултација, подготовка на сертификат. Цените на енергетскиот сертификат се околу 87-130 евра по парче. Најскапата ставка во енергетскиот сертификат е обично сертификација на големи објекти. Останатите трошоци може да вклучуваат: проектна документација, планови за подови, проект за греење, спецификација на други извори на енергија, кои чинат во просек од 100-350 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.177. Не барајте повеќе за вашиот енергетски сертификат, со нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Енергетски СертификатПросечни цени

Ниска цена382,80 ден/отповика
Просечна цена462,88 ден/отповика
Висока цена567,60 ден/отповика
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за енергетика

За да ја научите точната цена за енергетска сертификат, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за енергетика.

За семејна куќа440,00ден / сите
Енергетско уверение за семејна куќа за макови
Заедно
сите
Внесете побарувачка
За семејна куќа660,00ден / сите
Проценка на енергијата за семејна куќа за градежна дозвола
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Стан куќи до 1.000 м21 100,00ден / сите
Енергетско уверение за станбени куќи до 1.000 м2
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Станбени згради до 8.000 м21 716,00ден / сите
Енергетско уверение за станбени куќи до 8.000 м2
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инженери, Инженерски ДизајнКолку чинат дизајнерите и дизајнот на зградите? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?