Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Енергетски Ефикасни Куќи
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.471 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници

Колку чинат нискоенергетските куќи? За куќи со ниска енергија, често ги обезбедуваме следните услуги: дизајн и визуелизација, понуда на цени, консултации, производство на поединечни елементи, монтажа и сервис. Цените на куќите со низок енергетски интензитет се движат околу 45 илјади - 90 илјади евра по куќа. Најскапиот предмет во куќите со ниска потрошувачка на енергија е обично склопување на куќа со употреба на тешки машини. Останатите трошоци може да вклучуваат: градежна дозвола, поврзување со мрежа, транспортни трошоци, кои чинат во просек од 200-5.000 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.903. Повеќе не мора да барате: цена на нискоенергетски куќи, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторНиска енергетска кутија цена листа

За да ја научите точната цена на домот со ниска енергија, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категорија на нискоенергетски куќи.

Ниско-енергетска куќа со површина од 66 м24 088 182,93ден / сите
Куќа со ниска енергија со корисна површина од 66 м2 без земја. Диспозиција: 3 соби. Целосна фасадна термална изолација систем, внатрешна дистрибуција на вода, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки, санитарни, греење, влезните врати и прозорци.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Куќа со ниска енергија со површина од 50 м23 099 123,39ден / сите
Куќа со ниска енергија со корисна рамна 50 м2 без земја. Диспозиција: 2 соби. Целосна фасадна термална изолација систем, внатрешна дистрибуција на вода, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки, санитарни, греење, влезните врати и прозорци.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Ниско-енергетска куќа со површина од 35 м22 169 368,83ден / сите
Куќа со ниска енергија со корисна рамна 35 м2 без земја. Диспозиција: 2 соби. Целосна фасадна термална изолација систем, внатрешна дистрибуција на вода, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки, санитарни, греење, влезните врати и прозорци.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Ниско-енергетска куќа61 980,71ден / м2
Куќа со ниска енергија. Целосна фасадна термална изолација систем, внатрешна дистрибуција на вода, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки, санитарни, греење, влезните врати и прозорци.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Нова ЗградаКолку чини нова зграда? За нови згради, ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Иако изградбата на енергетски ефикасни и високи перформанси домаќинства со нула енергија е нешто поскапо, сите дополнителни трошоци може да се намалат на минимум со разумна стратегија. Ова ќе помогне да се осигури дека нулта енергетски куќи се прифатливи и да се соберат споредливи со слични куќи со голема земја. Иако домовите со нула потрошувачка на енергија цена од 5 до 10% повеќе од стандардот, нивната сопственост на крајот ќе ве чини многу помалку. Како да дизајнирате и да изградите достапни домови со нула енергија Ако можете да си дозволите нова куќа, речиси со сигурност можете да си дозволите куќа со ниска енергија. Куќите за нула потрошувачка може да имаат репутација премногу скапо за обичните луѓе, но тоа не е сосема точно. Подобрување на перформансите на зградата јакна, изолација и опрема за греење потребни за да се постигне состојбата на "нула потрошувачка на енергија" ги зголемува цените на куќите само за 4%. Со додавање на соларни фотоволтаични панели потребни за производство на целата енергија потребна за енергетска ефикасна градба, вкупниот пораст на цената се зголемува само 8%. Оваа малку повисока куповна цена ќе биде значително вратена во идните заштеди на енергија и преведува во многу пониски енергетски сметки како што би платиле за обични стандардни куќи. Враќање на инвестицијата Постои стара инвестиција велејќи: "Мора да заработите пари за да заработите пари." Можете да ја видите оваа причина за структурата на куќата со нула потрошувачка на енергија. Кога инвестирате пари во ниско-енергетски дом, веќе ќе добиете голем број на приходи во форма на пониски трошоци за енергија. Претпријатијата ја проценуваат оваа инвестиција со пресметување на поврат на инвестиции или внатрешно враќање. Нулта енергетските куќи се сигурни финансиски инвестиции со придобивки кои започнуваат во моментот кога купувачот ги прима клучевите од куќата. Стратегии за изградба на Достапен дом со нула енергија Изберете рентабилни техники, материјали и производи. Nadenize помала, но пространа куќа. Еден начин да се справат со сите трошоци е да го намалат. Дизајн и изградба на помала куќа во која ќе живее почесто и поефикасно. Искористете го износот на достапните финансиски стимулации за да ви помогне да ги балансирате трошоците за овие структури со високи перформанси. Технолошки придонеси се исто така достапни во некои земји. Споредете го вашиот уред и апаратот. На пример, изберете работни плочи кои се многу атрактивни, но сепак многу поевтини - на пример гранит или мермер. Внатрешноста е скапа и претставува голем процент од дополнителни трошоци на куќата. На долг рок, секој површински третман на опремата може да се замени додека структурните елементи кои влијаат на енергетската ефикасност на куќата трае цело време на животот на животот. Размислете за изнајмување понуда на Соларниот FV систем за намалување на почетните трошоци. Вие не треба веднаш да монтирате сè. Размислете што сакате да го имате во вашата куќа со ниска енергија, да ја изградите целата неопходна дистрибуција и, на пример, соларни колектори или фотоволтаични панели може да се поврзат подоцна кога имате дополнителни финансии подготвени за тоа. Осигурајте се дека вредноста на куќата била пропорционална на сите енергетски подобрувања. Градежни и дизајнери ги трошат сите напори за покажување на нови градежни техники и нови технологии кои ги прават овие домаќинства подостапни. Масовно масивно користење на технологијата ќе ги намали цените и понатаму е, како што го гледаме во LED светилки, соларни панели или во основа секој пат нова технологија. Повисока вредност за следната продажба Друга причина зошто нулта енергетски куќи се достапни е дека тие се позитивни инвестиции. Не само што ја задржуваат нивната вредност, бидејќи тие се изградени според идните стандарди, но исто така имаат повисока вредност за понатамошна продажба како слични куќи изградени во класичен клуч. Купувачите се повеќе пребаруваат куќи кои се херметички и добро изолирани, со ниски енергетски сметки. Брокерите за недвижнини се повеќе се идентификуваат дека својствата на енергетската ефикасност влијаат на вредноста на куќата. 27% од потенцијалните купувачи тврдат дека "наоѓањето на позелена и енергетска ефикасна куќа е значајна причина што сакаат нов дом". Повеќе од 60% од еколошките градители велат дека нивните клиенти се подготвени да платат во просек за 6% повеќе за куќи кои се енергетски ефикасни. Купувачите беа во просек подготвени да платат 5% повеќе по куќа со зелена етикета, под услов зелената етикета, исто така, значи вистинска заштеда на енергија. Мерки за обезбедување на високо ниво на енергетска ефикасност, како што се оние кои се наоѓаат во нула енергетски куќи, влијаат на купувачите и зголемување на потребата да поседуваат такви куќи и да не се прават со нивните цени, што ги прави повеќе вредно средство како слични куќи изградени на клучот. По минимизирање на разликите во трошоците, домаќинствата со нулта енергија ќе бидат јасно многу помалку во иднина, што ќе ги направи прифатливи за секој купувач. И овие куќи со високи перформанси ќе останат достапни засекогаш, бидејќи тие ќе имаат нула енергија трошоци, без оглед на тоа што ќе биде цената на фосилните горива и електрична енергија во иднина.
Ажурирано на: Nov 15, 2023