Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Електрична Инсталација цена

Барате електричар за електрична инсталација? Имаме 22.874 електричари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини електричната инсталација? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за време на електричната инсталација: комплетно кабли, дизајн на распоред, поврзување со дистрибутивната кутија. Цените на електричните жици се околу 780-1000 евра по работа. Најскапиот предмет во електричните инсталации е обично поставувањето на жици и кабли во ѕидови, тавани или канални системи. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: заштитници, олуци, рачки, мостови, кои чинат во просек од 15-60 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.874. Повеќе не мора да барате: цена за електрична инсталација, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Електрична ИнсталацијаПросечни цени

Ниска цена2 860,00 ден/pабота
Просечна цена3 449,60 ден/pабота
Висока цена4 400,00 ден/pабота
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЕлектрична ценовна листа

За да ја научите точната цена на жици, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категорија на жици.

Flex Tube.6.6ден / М.
Флексибилна жица електричен тип 1220, приклучен лабава или под гипс со умерена механичка отпорност од ПВЦ, само-загревање, d 20 mm
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Возач бакар.13.2ден / М.
Бакар возач зачуван во Cyy 450/750 во 4mm2
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Алуминиумски возач.11.0ден / М.
Алуминиум Ayky Кабел 450/750 V зачувани 4 mm2
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Приклучок.39.6ден / парче
Фиока Вграден 230 V / 16A вклучувајќи жици, 3p
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
ЕлектричарКолку чини електричар? Често ги обезбедуваме следните услуги за електричари: електрично поврзување,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?