Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Еколошки Покриви цена

Дали барате зелен покрив? Имаме 21.733 покриви во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини зелен покрив? Често ги обезбедуваме следните услуги за зелени покриви: ориентација на покривот, пресметка на цена, имплементација, одржување. Цените на вегетативниот покрив се околу 60-150 евра за м2. Најскапиот предмет во зелен покрив е обично употребата на специјална сеидба. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: хидроизолација на покривот, подлога на покривот, сукуленти, кои чинат во просек од 350-600 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.733. Не барајте повеќе: цената на зелениот покрив, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Еколошки ПокривиПросечни цени

Ниска цена264,00 ден/м2
Просечна цена418,00 ден/м2
Висока цена660,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на зелен покрив

За да ја научите точната цена на зелениот покрив, испратете го побарувачката на нашите заверени професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на зелена покривка.

Интензивен зелен покрив176.0ден / м2
Интензивен зелен покрив - дизајн, инсталација.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Потпирајќи се зелен покрив264.0ден / м2
Потпирајќи се зелен покрив - дизајн, инсталација.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Консултација528.0ден / сите
Консултации за дизајнирање и инсталирање на зелен покрив.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Инсталација140.8ден / год
Часовни стапки на собранието на зелен покрив.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Мајстор за ПокривиКолку чини водоводџија? За време на работата на водоинсталатерот често ги извршуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?