Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Еко-пријателска Изградба цена

Барате градежник за еко градба? Имаме 24.253 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.766 регистрирани професионалци
87.794 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници

Колку чинат еко зградите? Во еко-конструкциите често ги обезбедуваме следните услуги: проектирање, визуелизација, понуда на цени, подготовка, монтажа и изградба на еко-конструкции. Цените на еколошките објекти се околу 45 илјади - 90 илјади евра по објект. Најскапата ставка во еко-конструкцијата обично е производството на поединечни компоненти. Останатите трошоци може да вклучуваат: градежни дозволи, поврзување на мрежата, транспортни трошоци, кои чинат во просек од 100-1.000 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.253. Повеќе не мора да барате: цена за еко градба, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.766 регистрирани професионалци
87.794 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Еко-пријателска ИзградбаПросечни цени

Ниска цена201 462,80 ден/парче
Просечна цена278 752,32 ден/парче
Висока цена386 716,00 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на ЕКО

За да ја научите точната цена на еко зградите, испратете го побарувачката на нашите докажани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ја секоја услуга во категоријата ECO Buildery.

Куќа со ниска енергија 46 м2286 000,00ден / сите
Куќа со ниска енергија без земјиште со корисна површина 46 м2. 2 соби, кујна, комплетна фасадна термална изолација систем, внатрешна вода дистрибуција, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки и санитарни, греење, влезните врати и прозорци.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Ниско-енергетски дом 60 м2369 600,00ден / сите
Ниско-енергетска куќа без земјиште со комунални рамни 60 м2. 3 соби, кујна, комплетна фасадна термална изолација систем, внатрешна дистрибуција на вода, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки и санитарно греење, влезните врати и прозорци.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Пасивна куќа 46 м2325 600,00ден / сите
Пасивна куќа со корисна рамна 46 м2 без земја. 2 соби, кујна, комплетна фасадна термална изолација систем, внатрешна вода дистрибуција, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки и санитарни, греење, влезните врати и прозорци.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Пасивна куќа 60 м2422 400,00ден / сите
Пасивна куќа со корисен рамен 60 м2 без земја. 2 соби, кујна, комплетна фасадна термална изолација систем, внатрешна вода дистрибуција, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки и санитарни, греење, влезните врати и прозорци.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Нова ЗградаКолку чини нова зграда? За нови згради, ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?