Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Дупчење цена

Дали барате градител на бунари? Имаме 21.937 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.758 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат бушотини? Често ги обезбедуваме следните услуги за дупчење: суво дупчење, бунарско дупчење и бунари за топлински пумпи. Цените на вратилото се околу 30-50 евра на час. Најскапата ставка во бунарите обично е имплементацијата на бунари со широк профил. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: геодет и консултации и изнајмување на машина за дупчење, која чини во просек 20-110 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.937. Не барајте повеќе: цени за дупчење, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.758 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: ДупчењеПросечни цени

Ниска цена88,00 ден/метар
Просечна цена140,80 ден/метар
Висока цена215,60 ден/метар
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на Вртков.

За да ја научите точната цена на вежбите, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата на вежби.

Бушотини за отпуштен за било која падина90,20ден / М.
Бушол за отпуштен за секоја тенденција во карпата 5, должи до 12 метри, дијаметар до 70 мм.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Воспоставување на бушотини за инјектирање20,24ден / М.
Испарување на бунар за инјектирање на површината, дијаметар до 56 mm.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Вежби за инјектирање извршени од чекани72,60ден / М.
Бушотини за инјектирање извршени од страна на преносливи дупчење чекани површина, d до 13 mm, бленда до хоризонтално во карпи IV.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Брзина дијамантска дупчење вертикална253,00ден / М.
Брзина дијамант дупчење вертикална површина d до 56 мм, во длабочина 0-25 метри, во Хорнин III.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градење ТемелиКолку чинат земјените работи? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за време...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?