Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Дрвени Влезни Врати
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.621 регистрирани професионалци
93.536 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини дрвена влезна врата? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за дрвени влезни врати: фокус, дизајн на решенија, производство, монтажа, сервис. Цените на дрвените влезни врати се околу 500-900 евра по парче. Најскапиот предмет во дрвените влезни врати е обично производството на сигурносни дрвени врати. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: редовно бојадисување, безбедносна брава, која чини во просек 20-80 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 18.328. Не барајте повеќе: дрвени влезни врати цена, ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа со нас.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на дрвени влезни врати

За да ја научите точната цена на дрвени влезни врати, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата дрвени влезни врати.

Дрвена врата13 225,16ден / парче
Инсталација на безбедносни огноотпорни влезни дрвени врати. Врати за рамен влез за внесување целосна, ширина 600-900 mm, EL / EW30 + K3
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Дрвена врата со метални пополнување27 331,99ден / парче
Инсталација на безбедносни огноотпорни влезни дрвени врати. Врати во станот Влегување БЕЗБЕДНОСТ М10 Полн, Ширина 600-900 mm, метал филер (RC3 + 35 dB)
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Дрвени врати на атипични димензии22 041,93ден / парче
Влезната врата во куќата на атипични димензии целосна, дебелина од 68 мм, од цврсто прскано дрво, двојно печат, алуминиумски праг, завеси, безбедносна брава со три точки, врата на вратата
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Врати во станот.26 450,31ден / парче
Безбедносни врати во стан полн, ширина 600-900 mm, метал полнење bt3 + el45
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инсталација на ВратиКолку чини монтажата на вратата? При монтажа на врати често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Дрвени врати како што се влез за дома: совети за вежби, безбедност и купување Ние ќе ви помогнеме со вашиот избор и грижа за влезните врати кои одговараат на стилот на вашиот дом - и вашиот буџет. Влезот или дупката на вратата е централна точка на куќата фасада. И затоа влезната врата мора да излезе од вашата здив. Лесно е да се разбере зошто многумина од нас се уште како влезните врати кои се направени од дрво. Ништо друго нема да нè загрее повеќе од убава дрвена врата од неверојатно пријатен материјал, благодарение на кој добавувачот ви нуди многу опции за дизајн. Челични или фиберглас врати никогаш нема да ги заменат. Дрвена врата е можно да се произведе кројач на речиси секоја форма или големина и може да содржи какви било профили за формирање, конфигурации на панели, застаклување или засеци кои ќе ви се допаѓаат. Овде читате што треба да се земе предвид кога купувате нови врати за да знаете дали само вратата од масивот се вистински ореви за вашиот дом. Колку ќе ме чини дрвените влезни врати? Цената на едноставна врата од дрвена матична плоча почнува некаде околу 150 € и завршува некаде на 400 €. Прилагодената врата, исто така, може да ве чини три пати повеќе и да станете до околу 1.500 €. Корисно е дека гаранцијата за две до пет години е предмет на материјални или структури. Гарантниот период за дефекти на производството треба да ве заштити околу 2 години. Набавка на употребувани влезни врати За нешто околу 300 евра, можете да купите десетина добро зачувани дрво што ќе претставуваат автентичен влез со уникатна врска со минатото. Но, бидете подготвени дека таквите антички потреби им е потребна реконструкција или да ја направите дома или се потпира на експерти. Сепак, изнајмувањето на таков експерт може да чини малку околу 700 €, па се чувствувате добро, без разлика дали тоа ве чини. Секогаш измерете ја старата врата како да наредивте нова врата. Ако не ја пронајдете вратата што прецизно се вклопува во твојата дупка, направете ги малку поголеми и ги почитувате. Како по правило, можете да исечете околу 4 сантиметри од горниот раб, 8 сантиметри од долниот раб и по 4 сантиметри од секоја страна, се додека намалувањата се униформа
Ажурирано на: Nov 15, 2023