Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Дрвени Скали
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.498 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници

Колку чинат дрвените скали? За дрвени скали често ги обезбедуваме следните услуги: ориентација на скали, дизајн, производство, монтажа. Цените на дрвените скали се околу 2.000 - 4.000 евра по скалило. Најскапиот предмет во дрвените скали е обично производство на дрвени скали со нетипични форми и димензии. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: дупчалка, мелница, алати, кои чинат во просек од 30-150 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 18.477. Не барајте повеќе: дрвени скали цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на дрвени скали

За да ја научите точната цена на дрвени скали, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата дрвени скали.

Скалила чекори3 085,87ден / М.
Опрема на скалилата со камени скали со загадувачки зглобови со осигуреник дрвен огради и привремени мелење или полиран покривачки скали на скалите
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Степени на скали со груба површина2 953,62ден / М.
Опрема на камени скалило нивоа со розова на површините за поврзување, со привремена дрвена ограда и привремено покривање на груби скали на скалите
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Дрвена Podesta.3 174,04ден / м2
Опремата на скалите скали со розови на споевите за поврзување, истовремено во ѕидарски, прав и коси или вретено еднострано апсорбирано проширено, или исто така се чуваат на скалите, земјата или полиран
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Дрвена podesta drsna.3 041,79ден / м2
Опрема на груба камени скали чекори во однос на споевите за поврзување, истовремено во ѕидарски, прав и коси или вретено еднострано фрустрирани проширени, или исто така се чуваат на скалите
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Изградба и Производство на СкалиКолку чини изградбата и производството на скали? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку чини дрвена скалила? Можете да очекувате дека за дијаметар од околу 4 000 евра за скалилото; Сепак, постојат многу фактори кои влијаат на цената на дрвеното скалило. Основниот дизајн може да чини околу 1 000 евра, додека дизајнерската скалила може да чини малку околу 30.000 евра или повеќе. Што се однесува до наоѓањето на најдобриот производител на скалила, зависи од искуствата и занаетчиските вештини на табелата. Во зависност од видот на материјалите, дистрибуцијата и дизајнот на куќата може да бидат посоодветни бетонски градители. На пример, ако сакате да инсталирате стаклено скалило, дефинитивно ќе го контактирате работникот кој има искуство со таква инсталација. Повреда експерт кој може да биде одличен инсталерот на дрвени скали, можеби не е најдобриот избор за стаклени скали. Колку е скалило за скали? Бидејќи изградбата на скалило-направени скали ги вклучува своите предлози, тоа е особено одржливи материјали, па можете да очекувате ново скалило за да платите околу 10 до 20.000 евра, понекогаш и повеќе. Колку ќе ме чини детален дизајн на скали? Просечната цена на станбениот дизајн на скалите се движи некаде околу 2 500 евра; Сепак, во зависност од материјалите и сложеноста на изгледот, цената може да се промени. Процес на градење скалила Процесот на изградба на типично скалило за нова градба е едноставен; Сепак, постојните скали или градење на ново скалило може да бидат посложени. Сите овие сценарија го вклучуваат истиот процес кој обично започнува со мерења на местото кое ќе служи како дупка за вашиот нов. Во зависност од цената на материјалите, ќе треба да одлучите од кои производителот ќе го нарача новиот скалила и може да се испорача. Добавувачот на материјалот сигурно ќе те познаеш да го инсталираш избраниот скалила. Фактори кои влијаат на цената на скалите Колку плаќам за изградба на скали за станбени и за комерцијална употреба? Постојат многу фактори во конечната цена на конструкцијата на скалите. Најважниот фактор кој влијае на цената е дефинитивно материјалот што го сакате Столарот да го користи. На пример, спирала ротациона скалила со стаклена или метална полжава со бамбус скалила, ножици ќе биде значително повеќе од традиционална дрвена скалила. Некои други фактори кои влијаат на цените на скалите се: Бројот на скалите Типови на скали (на пример, заоблени под агол или скали слични на геометриската форма се поскапи од традиционалните скали) Барањата од Законот за изградба на оградата Скали локација Комплесност на проектот Трошоци за инсталација Цена проценки за различни типови на скали Иако постојат многу скали стилови, најчесто се користат два типа на скали: внатрешни или надворешни скали. Двата вида може да се произведат од различни материјали и цената што ја плаќате за материјалот за материјалот. Материјалите за едноставни станбени дрвени скали може да се купат во локалната продавница со потребите на домаќинствата. Одржливи и врвни компоненти ќе мора да купат директно на производителот. Без оглед каде сте купиле материјал, важно е да имате скалило точно избришани за да имате доволно сиромашен материјал. Проценките на цените се создаваат со користење на вашите димензии на мерачот на потребниот материјал или комплет кој обично содржи компоненти за еден чекор. Внатрешна и надворешна скалила цена Како што веќе беше споменато погоре, просечната цена на типична дрвена внатрешна скалила се движи некаде околу 4 000 евра. Цените на обичните дрвени надворешни скали ќе бидат значително пониски отколку за оние ентериери поради пониски трошоци за надворешна граѓа. Материјалот за повеќето обични надворешни скали може да се купи со помалку од 1 000 евра. Понатаму, ние нудиме некои просечни проценки за различни материјали и стилови. Просечна цена за материјал за градежни скали со стаклена ограда Дрво 4 000 € Метал 1 000 - 2 000 € Стакло 15-2 € по квадратен метар Мермер 30-2 € по квадратен метар Просечната цена на директно скалило е околу 4.000 евра или помалку, со спирала скалила, ќе платите малку околу 2000 €, за скалила во облик на L 2.500 - 3.500 €, обликувани на 3.000 - 4.000 € и скали за да се здружат 1 500 - 2 000 € Важно е да се разбере дека оградата обично е посебна единица со ценовен опсег за скали, ако не и во понудата на понудата. Материјалите за огради обично се робусни и продадени по парчиња или во метри. Дали трошоците се разликуваат во зависност од положбата на куќата? Во зависност од тоа каде живеете, трошоците за столари во одделни градови се малку поинакви, поради просечната цена за материјал и подеднакво цената на столар. Овие се движат некаде околу 30-35 € на час работа. Исто така, важно е да сфатите дека добавувачите кои се специјализирани во специфични стилови на скалите, како што се внатрешните или изолираните скали, барајќи многу повеќе пари. Совети за да се создаде точна проценка на цените Креирањето на точна проценка ќе бара точни мерења. Според советите наведени подолу, можете да креирате точна проценка за новиот скалила. Совет бр. 1: Треба да знаете што сакате и внимателно ја опишувате вашата идеја и визијата на скалите. Совет бр. 2: дефинитивно добивате точно колку скали ќе ги имате вашите нови скали. Совет бр. 3: Добијте најмалку два до три цитати во врска со материјалот и работата. Како можам да најдам соодветен столар? Во зависност од материјалот, распоредот на куќата и дизајнот елементи на структурата можеби ќе треба да го инсталирате вашиот експерт за скалите за да го инсталирате вашето скалило. Скалилото не е место каде што треба да има многу пресврт, бидејќи плаќате илјадници евра за секој следен пресврт. Најдобар начин да пронајдете експерт за скалите е да се јавите на производителот или добавувачот на скалите и да ги прашате кои се препорачуваат во најблиската област. Од суштинско значење е да се добијат референци од добавувачи и да се нарекуваат сите. Ако не ја видите нивната работа лично побара од добавувачите за нивната претходна работа. Тоа може да ви наведува алатка, но исто така и да мислам на вашата безбедност што е на прво место. Затоа, препорачуваме да ангажира експертска служба - столар. Совети за заштеда на пари при изборот на скали експерт Градење на ново скалило може да го подобри изгледот на вашата куќа и да ја зголеми својата вредност. Скалите се во секоја куќа главни и централни точки; Затоа не сакате да заштедите на материјали. Следниве совети сигурно ќе се користат ако сакате некои евро за да заштедите: Совет бр. 1: Одредување на најсоодветниот тип на скали кои најдобро одговара на вашиот дом и го поврзуваат со вештината на градителот. Совет бр. 2: Одредување на големината на расположливиот простор и поставете го буџетот. Совет бр. 3: Продавајте ги компонентите на ново скалило на верификувани страници и по најдобра цена без разлика дали е онлајн или лично
Ажурирано на: Nov 15, 2023