Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Дрвени Прозорци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.051 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат дрвените прозорци? За дрвени прозорци често ги обезбедуваме следните услуги: ориентација на прозорци, консалтинг, производство и монтажа, сервис на прозорци. Цените на дрвените прозорци се околу 40-120 евра по парче. Најскапиот предмет во дрвените прозорци е обично производство на прозорци со нетипични димензии. Останатите трошоци може да вклучуваат: транспортни трошоци, постгарантен сервис, поправки на оштетени делови, кои чинат во просек од 20-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 17.211. Веќе не мора да барате: дрвени прозори цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на дрвени прозорци

За да ја научите точната цена на дрвени прозорци, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата дрвени прозорци.

Опрема на Windows19 738,93ден / парче
Рамки на било кој цементен малтер на дрвени капаци за прозорци со крилја едноставен и двојно, без или поврзани врати, површини над 2,5 до 4 м2
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Секој прозорци со книговодство21 932,14ден / парче
Рамки за секој цементен малтер на дрвени капаци за прозорци на шофершајбната, без поврзани или поврзани врати, површини над 2,5 до 4 м2
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Ролетни8 772,86ден / парче
Инсталација на дрвени двокреветни тркала на рамката на прозорецот до 4,16 м2
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Фолија2 193,21ден / парче
Инсталација на заштитна, безбедносна и анти-лизгачка фолија на Windows
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инсталација на ПрозорциКолку чини монтажата на прозорците? При инсталирање на прозорци често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку дрвени прозорци стојат? Рамки за дрвени прозорци изгледаат одлично, изолираат вашиот дом и се достапни во различни стилови. За избор на Windows, побарајте такви материјали кои ќе ви дадат највисок квалитет по фер цена и кои ќе имаат долг живот. Рамките за дрвени прозорци можат да се купат во различни видови на дрво, како што се махагони и јавор. Секој вид дрво ќе изгледа поинаку, па затоа е важно внимателно да го разгледате изборот пред да го купите. За разлика од поевтини пластични модели нудат дрвени прозорци елегантен и повеќе традиционален изглед за вашата куќа која е природно поврзана со постара ѕидарска. Со цел да ви помогнеме со нов буџет за дрвен прозорец, ние создадовме детален водич во кој трошоците за одржување на дрвени прозорци исто така се вклучени во случај на различни цени. Кои се дрвени прозорци? Дрвени прозорци со двојно застаклување се најпогодни за: Куќи во традиционален стил Куќи со постари стил ѕидарски Тие исто така се погодни за сопствениците на домови кои сакаат да инсталираат двојно застаклување што: Изгледа природно Обезбедува добра изолација. Е еколошки (обновливи материјали) Дрвени прозорци со двојно застаклување се погодни за сопствениците на куќи кои бараат: Windows во модерен стил Евтини прозорци на шофершајбната Пониски прозорци за одржување Замена на прозорци кои одговараат на стилот на други својства Трошоци за прозорци од дрво Купување панел и рамка одделно е корисен начин да се спаси многу пари, особено ако сте подготвени да купуваат и да ја најдат најдобрата цена. Цените на рамката на дрвото ќе се менуваат во согласност со големината на рамката. Колку се дрвени крилја Wing Windows се формираат со еден или повеќе вертикално со лизгачки панели. За многу сопственици на куќи, лизгачките прозорци можат да изгледаат премногу старомодни, бидејќи тие се навикнуваат да ги видат на стари куќи. Сепак, Wing Windows исто така се одличен избор за новоизградената недвижност, бидејќи тие лесно можат да го прилагодат стилот на одредена зграда или куќа. Дрвени лизгачки прозорци сега се произведуваат според најновите стандарди и многу производители, исто така, снабдуваат традиционален стил. Дрвени прозорци со двојно застаклување Дрвени двојни прозорци се популарен избор за традиционално гледање куќи. Нови Windows за застаклување Windows може да ви помогнат да ја задржите топлината во зимите, бидејќи дрвените рамки се добар изолатор и за добра грижа за долго време. Исто така, постои можност да се избере даб, мека и тврдо дрво. Иако имаат дрвени прозорци многу бенефиции и исто така се сметаат за најдобар вид на Windows, многу сопственици на куќи сега одлучија да влијаат на дрвото, бидејќи тие бараат помало одржување и исто така може лесно да се усогласат со очигледниот имот. Трошоци за замена на дрвени прозорци Иако може да биде примамливо да заштедите пари и целата работа со размените прозорци може да се направи самостојно, инсталирањето на нови дрвени прозорци може да биде долг и комплексен процес и освен ако немате експертиза, може да биде најдобриот избор за да ја информирате професионалната инсталација може да биде најдобриот избор. Се разбира, трошоците за инсталирање на дрвени прозорци ќе зависи од видот на дрвото што го избирате. Повеќето од нив сеуште ќе имаат десет до петнаесетгодишна гаранција и трае уште подолго - инвестициите во нови прозорци ќе бидат корист за вас и за вашата куќа. Предности на рамки на дрвени прозорци Изборот на рамни рамки од други материјали како ПВЦ или метал, има многу придобивки. Рамки за дрвени прозорци се: Атрактивни: рамки за дрвени прозорци изгледаат одлично во секоја куќа и особено се вклопуваат на постара куќа со навестување на периодот. Прилагоден изглед: Рамките за дрвени прозорци можат да се прилагодат за да одговараат на вашиот дом стил, со избор на различни видови дрво, како што се даб, махагони или јавор кои постигнуваат уште еден изглед. Пријателско опкружување: Како природен материјал, дрвени рамки за прозорци автоматски се пријателски за животната средина, бидејќи можностите произведени од човекот, како што се метални или пластика на поливинил хлорид, особено ако дрвото е одржливо одржливо, што значи дека за секое исцрпено дрво што се користи, На пример, прозорците седат други, нови за да го заменат старото дрво. Можете исто така да изберете да користите регенерирано дрво за да ги задржите вашите дрвени прозорци уште повеќе еколошки. Добри изолатори: дрво е природно изолациски материјал, што значи дека дрвените рамки за прозорци помагаат во топлината во вашата куќа, што ќе ги намали емисиите на јаглерод за домаќинствата, го задржува вашиот дом топло и ги намалува топлинските сметки. Долготрајни: рамки за дрвени прозорци можат да издржат со соодветно одржување и сè уште ќе се спротивстават на носењето. Широк избор: Дрвени двојни прозорци имаат многу различни стилови и елегантни модели, правејќи сопственици на куќи го наоѓаат токму она што го бараат. Еколошки пријателски: Вуд е природен материјал кој го прави дрвен Windows одличен избор ако сакаме да ја заштитиме животната средина. Вредност на имотот: со многу предности на дрвени прозорци се одлични инвестиции, ако сакате да ја зголемите вредноста на недвижен имот, бидејќи тие се повеќе резултираат со потенцијални купувачи дома. Винг прозорецот цена Па сега ги знаете придобивките од инсталацијата на дрвени прозорци, но како материјали влијаат врз трошоците? За среќа, постојат неколку видови дрво од кои можете да изберете дека значително се разликуваат во цената што го олеснува материјалот за многу сопственици на куќи. Махагони: дрвото од махагони обично се добива од Бразил и тропските предели; Тоа е солидно и густо жито кое ги спречува топлинските загуби и има различна боја од црвеникаво-кафеава за да ги загрее сивите нијанси, правејќи го вашиот дом да дејствува со пријатна и егзотично. ДУБ: Даб е познат по својата издржливост, цврстина и сила. Познато е дека е кородиран од метал, па само средните елементи за поврзување треба да се користат за фалсификување. Можете да најдете даб во бои како заситени на бледо глупаво и такво дрво нуди вашиот дом кул и природен изглед. Тиково: Ова Вуди доаѓа обично од Југоисточна Азија и благодарение на тенкиот слој на природни масла, е исклучително отпорен на временски услови. Предноста на овие масла е исто така дека дрвото зрачи слаб, но јасен вкус. Дрвото е достапно во силно црвено и кафеава и може да биде прилично скапо - просечната цена по прозорец во куќата е помеѓу 10.000 и 16.000 евра. Maple: јавор дрво, кое традиционално е поврзано со Канада, тоа е силно и отпорен и се спротивставува на оштетување на природен отпор кон деформација, бидејќи се користи во влажна и умерена клима. Сепак, реставрацијата на вашиот Maple Windows Windows е прилично скапо, во зависност од квалитетот на дрвото и големината на недвижниот имот. Поправка на дрвени прозорци Ако вашите прозорци се релативно нови и имаат скршено стакло, тоа е веројатно најдобриот избор за избор. Ако вашите прозорци се стари, пукнатини би можеле да бидат совршена можност за размена на Windows за подобрување на безбедноста, ефикасноста и енергијата на вашите домови. Трошоците за корекција на прозорци може да варираат. Во зависност од квалитетот на услугите и типот на стакло и рамки, инвеститорот може да биде сметки за реконструкција на Windows правилно висока. Поради цената, вреди да се преземат и споредат менијата на прозорски рамки од професионални монтери на прозорци пред да го извршите прозорецот. Секогаш изнајмувајте сертифициран прозорец за да ги инсталирате прозорците за да ги замените прозорците за да ви дадете нешто во ред со нешто. Не обновувајте ги прозорците Без разлика колку е атрактивен да ги замени вашите прозорци за сосема нов, нивната корекција е често поповолна во однос на ресурсите потрошени ако вашите прозорци се приближуваат до крајот на вашиот живот. Треба да се поправите што е можно поскоро за да ја одржите безбедноста на вашата куќа и избегнување на нагло зголемување на греењето. Одржување на дрвени прозорци Имајте на ум дека рамки за дрво прозорец бараат заштита од времето да се одржува и во добра состојба. Редовна реклавација или мариноване ќе осигура дека вашите дрвени рамки изгледаат добро и можат да се спротивстават на времето. Чистење дрвени прозорски рамки Валкани дрвени прозорски рамки ги трансформираат најстабилните куќи во светот. Следете ги овие неколку едноставни чекори за да ги направите вашите рамки за дрвени прозорци чисти и убави: Прво, ќе треба да се ослободите од сите големи остатоци од нечистотии од околината или од внатрешноста на вашите прозорци. Потоа треба да набавите правосмукалка со мала екстензија на цревото што го користите за да ги испуштите сите помали парчиња остатоци и слободна нечистотија и прашина. Сега вашите прозорци без нечистотија и подготвени за чистење. Пополнете ја кофата со топла вода и измешајте го со неколку капки фино средство за чистење погоден за дрвени прозорци. Пред да започнете, проверете дали почиста е целосно прикажана. Потопете го сунѓерот и обесхрабрувајте не влажни. Користете го за да ги исчистите рамките и прозорецот на вашите дрвени прозорци. Повторете колку што е потребно додека не се чисти. Ако сакате супер чист праг, да ја добиете старата четка за заби со меки влакна и навлажнете ја со топла вода за сапуница, отстранете го целиот вишок и со него со него со агли на рамки на дрвени прозорци. Иако може да звучи певално, тоа ќе ја спречи акумулацијата на нечистотијата и на долг рок ќе остане многу чист дрвен прозорец. Сега добијте обична крпа и навлажнете го со ладна вода. Користете го ткаенината за да го исплакнете сапунот од рамки на дрвени прозорци. Конечно, користејќи ја сувата ткаенина за да ја отстраните целата вода од дрвениот прозорец додека не биде целосно сува. Сликарство дрво прозорец рамки Ако вашиот дом почнува да работи малку драго може брзо да го збогати со примена на нов лак за рамки на дрвени прозорци. Црвената боја изгледа неподготвена и ги изложува прозорците на влага и може да предизвика да изгниет. Еве неколку совети за сликање дрвени прозорски рамки: Прво треба да отстраните сè што ве спречува на патот, како што се завеси и ролетни. Тогаш ќе треба да го измиете постоечкиот лак наместо да го исушите и бибрибно. Ако имате чиста и скратена површина, исчистете ги слотовите за кои ќе треба да го пополните TMEL. Ќе мора да почекате за заптивната смеса да се зацврсти пред понатамошно продолжување. Мелете го целиот дрвен прозорец рамка додека не е можно позната; Сите нееднаквости стапат на сила на лакот. Кога сте задоволни со површината, избришете го со чиста сува крпа за да се ослободите од прашината и нечистотијата. Покријте ги рабовите на стаклото користејќи ја лентата. Ако насликате нов прозорец, или постар прозорец, прво треба да насликате основен слој на дрвениот прозорец, а потоа можете да го насликате со боја. Користете помала четка за многу достапни делови и поголеми за полесни области на располагање. Запомни секогаш бои во насока на конец и секогаш користете мазна четка. Не користете премногу боја, бидејќи тоа би можело да предизвика лепење, користете најмалку и претпочитате повеќе слоеви што е можно повеќе. Кога ќе завршите, оставете го прозорецот отворен и почекајте додека не се исуши.
Ажурирано на: Sep 14, 2023