Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Дрвени Огради цена

Барате градител за дрвени огради? Имаме 25.304 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.787 регистрирани професионалци
87.834 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат дрвените огради? За дрвени огради, ние често ги обезбедуваме следните услуги: истражување на локацијата, дизајнирање на дрвена ограда, изградба и монтажа на огради. Цените на дрвената ограда се околу 15-35 евра за м2. Најскапиот предмет во дрвените огради е обично јаворовото дрво. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: опрема за копање темели, брусење, лак за дрво, што чини во просек 15-60 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 25.304. Не барајте повеќе: дрвени огради цена, ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа со нас.

Исто така види:Услуги
32.787 регистрирани професионалци
87.834 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Дрвени ОградиПросечни цени

Ниска цена142 956,00 ден/парче
Просечна цена179 168,00 ден/парче
Висока цена226,60 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на дрвени огради

За да ја научат точната цена на дрвени огради, испратете го побарувачката на нашите докажани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата дрвени огради.

Ограда колона neimempnová171,60ден / парче
Насвојување на оградата Унимпрограни дрвени мислења и недостатоци со дијаметар од 100-150 мм со паднат и набивање, но без колапс на коњите
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Ограда колона импрегнирана184,80ден / парче
Опрема на дрвени огради колони и лакови со дијаметар од 100-150 мм со паднати и набивање, но без ракави на бунарот, импрегнација на долниот дел на слајд или катран пред решавање
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Дрвена ограда Ламела.123,20ден / парче
Дрвена ограда Lamella 180 x 180 cm природен импрегниран
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Дрвена ограда140,80ден / парче
Дрвена ограда 178 x 80 см природен импрегниран
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Огради и ПортиКолку чинат оградите и портите? Често ги обезбедуваме следните услуги за огради...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Кога градите дрвена ограда, фактор е одредувајќи за многу цена. Добрата вест е дека дрвените огради припаѓаат на пазарот за цврсти огради до најевтините. Притоа, тие нудат не само за заштита на квалитетот и животниот век, туку и природен материјал. Цената на дрвена ограда се одредува за заеднички метар. Цената на дрвена ограда е од 40 до 100 и повеќе евра. Се разбира, голем број фактори одлучуваат за добиената цена. Најскапиот дел од дрвена ограда е природно материјална и работа. Материјалот може да се подели во две категории. Првите се словачки шуми. Мека, како што се аката, смрека или бор. Тие припаѓаат на најевтината трансферна ограда. Сепак, неопходно е да се смета за редовно одржување и понизок живот. Окек огради се масивни, дрвени тешко, но цената е малку повисока. Тоа е словачко дрво, па дрвото е на располагање, обично нема потреба да се чека и со заговор на десетици години по соодветна грижа. Егзотични шуми - доаѓаат од Јужна Америка или Африка. Еве највисока цена. Во исто време, тие имаат егзотични не само имиња, туку и изглед. Ова е борбата против долг живот. Ова се масивни огради кои заслужуваат квалитетни фитинзи, обработка и на тој начин природно ја зголемуваат цената за работа. Сепак, тоа беше срам да се направи таква ограда. Додатоците на дрвена ограда се мерат различни. Можете да го користите врвот на фалсификување, разни луксузни додатоци или исечоци. Колку повеќе тешка обработка, ова е, секако, повисоката цена на оградата. На цената, исто така, влијае на површинскиот третман што ќе одлучите да ги третирате и да ги насликате. Дрвена ограда што треба да насликате квалитетни лакови чија цена исто така варира. Овде препорачливо е да се советува директно со самиотчевач кој ќе препорача соодветно основно сликарство и премази. За цената на Torba да се разликува дали е зграда на нова ограда или, на пример, поправка. Orpava во дрвени полу-semiers се полесно, можно е да се заменат само оштетените панели и затоа е исто така дрвена ограда одржување значително поевтино отколку во други видови на огради. Трошоците за работа за стабилност и одржување и реновирање на дрвена ограда варираат од регионот и квалитетот. Сепак, можете да ги споредите различни мајстори и столари во Wilio, кои ќе бидат каснати како референци и цитат. Најди го вашиот господар, скромките на совршената дрвена ограда во најпосакуваната цена.